zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwodzislaw.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~pietruch 2017-01-10 11:59:49

  wodzislawianin1

  O co Ci chodzi z tym ruchem kołowym? Zobacz dzisiaj Szczecin, Poznań i inne dużo większe miasta jakoś smogu nie mają a aut jest tam więcej niż u nas. Pewnie auta kopcą zapachem fiołków...

 • ~pietruch 2017-01-10 11:33:46

  - węgiel tworzy smog
  - węgiel uniemożliwia powstanie elektrowni atomowych
  - węgiel nie powoduje obniżenia cen prądu
  - węgiel jest konkurencyjny względem ogrzewania prądem

  A jaki to byłby luksus gdyby grzejniki były elektryczne, koniec opału, smrodzenia, mniej popiołu.

  Ludzie pracujecie za granicą, czy tam ktoś dogląda czy mu się w piecu pali? Załatwia opał, albo wywala popiół?

 • ~pietruch 2017-01-10 11:29:40

  wodzislawianin1 - ta, smog powstaje po 22:00 z powodu palenia butelek i śmieci :) A nie czasami z powodu zmiany ciśnienia, ustania ruchu powietrza i nagromadzenia dymu z palenisk?

  U nas smog jest z palenia w piecach! To czy jest bardziej toksyczny to już kwestia czym się pali. Oczywiście jakiś niewielki procent mają tutaj samochody, ale metropolią nie jesteśmy (smog byłby też latem a wtedy go u nas nie ma).

  Latem jak ludzie palą trawę, liście również na wieczór jest smog w danej okolicy - brak ruchu powietrza.

 • ~wodzislawianin1 2017-01-10 11:23:36

  Wiecie dlaczego powietrze najgorsze jest nocami i w weekend? Bo o 22:00 zaczyna się wolna amerykanka, zaczynają palić butelkami platikowymi i śmieciami. Wtedy z 400% normy robi się 1500%. Jestem ciekawy ile kontroli ostatniej doby przeprowadziła Straż Miejska? Przy smogu takiego kalibru, strażnicy powinni kontrolować posesje non stop bez przerwy.

 • ~wodzislawianin1 2017-01-10 09:11:14

  @Krystian, nie odwagi tylko pomysłów i trzeba zabrać się do roboty. Jednego i drugiego tutaj brakuje. Reakcje są spóźnione dopiero jak media piszą, że smog jest. Główny Inspektorat Sanitarny, Rzecznik Praw Dziecka itd. apelują, żeby podejmować działania doraźne jeśli stężenie przekracza 300 mikrogramów na m sześc. Samorządy i pracodawcy mogą podejmować działania doraźne nawet radykalne np. ograniczyć i zamykać części ulic dla ruchu kołowego, odwołać zajęcia, prowadzić bardzo intensywne kontrole palenisk czy skrócić czas pracy. Niestety u nas nie ma pomysłów i planów, a smog zaskoczył Urzędy jak zima drogowców.

 • ~pietruch 2017-01-10 08:44:26

  A dlaczego jest taki problem z rozwinięciem sieci gazowej? W latach 90 na telefon się krócej czekało niż teraz jak nową inwestycje w linię gazową.

  Kochani górnicy, węgiel daje Wam chlebek i truje nas wszystkich - średniowiecze.

 • ~Krystian Gasior 2017-01-10 08:13:27

  Na takie decyzje trzeba odwagi...niestety

 • ~mwh 2017-01-09 17:33:56

  szkoda słów na te wypowiedzi z urzędu miasta. Bezradność urzędników poraża. Niech dalej drukują ulotki bo to jedyne co im wychodzi. Smog z miesiąca na miesiąc większy. Radni bezradni nawet nie potrafią zmusić gospodarstw w pobliżu ciepłociągu do wyboru CO lub gaz. Nie mówiąc tu już o budowie ciepłociągów. Lepiej udawać że się walczy ze smogiem...ulotkami i wymianą żarówek oświetlenia ulicznego. Bezradni jesteście, doprowadzacie do tego, że nas wszystkich zatrujecie.

 • ~pietruch 2017-01-09 15:23:48

  ~krzoci, sądzisz że problem smogu jest wynikiem emisji z silników samochodowych i owe drapanie szyb ma tu wielki wpływ?

  To jest efekt ukochanego węgla i palenia. jakoś latem problemu nie ma a samochody też jeżdżą. Jest 500+ to wymieniać piece skoro kupuje się telefony, telewizory, abonamenty itd.

 • ~bagienko 2017-01-09 15:21:36

  UUU, dr Glenz się miga. Rozbudowuje się u siebie, a miał być lokomotywą rozwoju strefy na Olszynach. To powiedzmy sobie szczerze - raczej sobie Olszyny odpuści. Ewentualnie proso zasieje. Flagowa Kraina się zwinęła do Skrzyszowa. Nie wiem, nie wiem, czyżby urok prezydenta Kiecy przestał działać?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w okresie występowania smogu władze Wodzisławia Śl. powinny wprowadzić bezpłatną komunikację miejską?
Oddanych głosów: 481