Co za finisz! Taniec zwycięstwa i mistrz Śląska znowu na kolanach

2014-11-27, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Koszykarze MKS-u Wodzisław po raz drugi w tym sezonie ograli mistrza Śląska MU-14 Wojana Pawłowice. Zdolni wodzisławianie wygrali na wyjeździe 57:48. To, co zrobili w ostatniej kwarcie jest po prostu zdumiewające.

Ten mecz długo układał się po myśli gospodarzy. Gracze Wojana Pawłowice po trzech kwartach prowadzili 38:26. To, co zdarzyło się w ostatniej części meczu przeszło jednak najśmielsze oczekiwania wszystkich.

W czwartej kwarcie MKS zagrał koncertowo. Piątka w składzie: Laskowski Łukasz, Michałowski Patryk, Adamczyk Michał, Szlachta Robert, Przybyła Łukasz dokonała rzeczy rzadko spotykanej - odrobiła straty i wygrała to spotkanie w sposób zdecydowany, dziewięcioma punktami! Wynik czwartej kwarty 10:31 dla MKS-u Wodzisław.

Dokonali tego grając z dużą determinacją i agresją w obronie na całym boisku, doprowadzając przeciwnika do nerwowości i mało składnych akcji w ataku kończonych nieprzygotowanymi, mało skutecznymi rzutami na kosz. Ten element zadecydował i pozwolił zaprezentować swoje walory naszym wysokim zawodnikom Łukaszowi Przybyła (15 zbiórek) Robertowi Szlachta (8 zbiórek) i Patrykowi Michałowskiemu(11 zbiórek). Zawodnicy Ci zdominowali zbiórki piłki na swojej tablicy, uruchamiając świetne kontry kończone celnymi rzutami Łukasza Laskowskiego i Michała Adamczyka. Łącznie w tym meczu wodzisławianie mieli 55 zbiórek piłki z tablic.

- To było zwycięstwo w „jaskini lwa”, w pięknej hali w Pawłowicach - mówi o tym starciu trener Marek Malik. - Jest to obiekt sportowy o zupełnie innej charakterystyce niż sala w Wodzisławiu. Poza większymi rozmiarami, wyposażony jest w tablice i obręcze koszy o niespotykanym w okolicy, bardzo dynamicznym odbiciu piłki po nawet minimalnie nieprecyzyjnym rzucie do kosza. Nasi zawodnicy przez trzy pierwsze kwarty meczu nie potrafili poradzić sobie z tymi warunkami. Mając skuteczność rzutową najniższą w sezonie 23% i grając słabo w obronie, nie potrafiliśmy się przeciwstawić gospodarzom, którzy po trzech kwartach prowadzili 38:26 i byli pewni udanego rewanżu za porażkę w Wodzisławiu różnicą 6 punktów. Na szczęście, pozostała ostatnia kwarta, w której zdominowaliśmy przeciwnika - kończy Malik.

Drugi zwycięski mecz rundy rewanżowej rozgrywek w strefie śląsko-opolskiej, eliminacji do Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-14, nad bardzo groźnymi rywalami z Bytomia i Pawłowic pozwala mieć nadzieje na końcowy sukces w tych rozgrywkach. Byłby to awans do zawodów centralnych.

WOJAN Pawłowice - MKS Wodzisław Śląski 48 : 57 ( 12:7, 10:11, 16:8, 10:31!)
Punkty dla MKS WODZISŁAW Śl. zdobyli: Laskowski Łukasz kpt. zespołu 20, Michałowski Patryk 12, Adamczyk Michał 10, Szlachta Robert 10, Przybyła Łukasz 4, Szlachta Rafał 1. W zawodach brali też udział: Kyrcz Szymon, Płonka Grzegorz, Skrzydło Filip, Moczała Dawid, Zanibol Adrian, Kaczor Remigiusz i Wojtowicz Miłosz. Trener zespołu: Marek Malik.

Najbliższy mecz zespołu MU-14: MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI – GTK GLIWICE w poniedziałek 01.12.2014, godz. 18.00 do hali ZS Nr 3 w Wodzisławiu Śląski (Osiedle Piastów)