Ćwierćfinał mistrzostw Śląska: siatkarki Zorzy w formie

2014-12-15, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Młodziczki Zorzy Wodzisław świetnie rozpoczęły udział w fazie ćwierćfinałowej Mistrzostw Śląska. Drużyna, która w dotychczasowych osiemnastu spotkaniach straciła zaledwie jednego seta, również i w pierwszym turnieju rundy ćwierćfinałowej, wyraźnie górowała nad rywalkami.

W pierwszym spotkaniu sobotniego turnieju najmłodsze siatkarki ZORZY zmierzyły się z UKS Olimpia Katowice. Już w pierwszym secie wodzisławianki osiągnęły ogromną przewagę, wyraźnie górując nad rywalkami wyszkoleniem technicznym. Wynik 25:6 nie pozostawia złudzeń, która ekipa w tej konfrontacji była lepsza.

W partii drugiej trener Andrzej Brzezinka mógł zatem przećwiczyć alternatywne ustawienia zespołu, co miało niewielki wpływ na wynik spotkania, rozluźnione zorzanki oddały jednak przeciwniczkom trochę więcej punktów, przez cały czas kontrolując jednak przebieg pojedynku.

W drugim meczu sobotniego turnieju Olimpia Katowice uległa MCKiS Jaworzno 0:2 i o tryumfie w pierwszym turnieju ćwierćfinału Mistrzostw Śląska decydował pojedynek Zorzy z drużyną z Jaworzna. Zawodniczki MCKiS-u w pierwszej odsłonie stawiały silny opór wodzisławiankom, jednak po przegranej 21:25, w dalszej części meczu stanowiły już tylko tło dla wodzisławianek, które grając na bardzo wysokim poziomie, wyraźnie wygrały seta drugiego 25:10.

Wyniki pierwszego turnieju ćwierćfinału Mistrzostw Śląska:
MKS ZORZA Wodzisław Śląski - UKS Olimpia Katowice 2:0 (25:6, 25:20)
UKS Olimpia Katowice - MCKiS Jaworzno 0:2 (18:25, 18:25)
MCKiS Jaworzno - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 0:2 (21:25, 10:25)

Młodziczki Zorzy zaprezentują się własnej publiczności już w sobotę, 20 grudnia. Wtedy będą gospodyniami Ogólnopolskiego Świątecznego Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski. W turnieju, oprócz Zorzy, udział wezmą czołowe kluby w tej kategorii wiekowej: - MKS MOS WieliczkaMMKS Kłodzko.