Derby III ligi dla GKS-u. Unia przegrała u siebie z liderem tabeli

2017-03-26, Autor: df

W 19. kolejce III ligi Unia Turza Śląska po bardzo dobrej pierwszej połowie przegrała u siebie z liderem tabeli - GKS-em 1962 Jastrzębie 1:3.

Pierwsza połowa w dzisiejszym (26 marca) meczu należała zdecydowanie do drużyny Unii. Już od pierwszych minut piłkarze z Turzy Śląskiej dyktowali tempo. W 21. minucie objęli prowadzenie po bramce Kamila Kuczoka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońca gospodarzy najwyżej wyskoczył do piłki i skierował ją do bramki gości. W pierwszej część spotkania jastrzębianie nie potrafili skutecznie zagrozić swoim rywalom. Do przerwy Unia prowadziła 1:0.

Po 15-minutowej przerwie sytuacja na boisku zmieniła się o 180 stopni. GKS lepiej rozgrywał piłkę i częściej atakował bramkę gospodarzy. Ostra walka na połowie Unii w końcu dała rezultat w postaci wyrównującej bramki. W 56. minucie do siatki trafił Farid Ali, który otrzymał podanie z prawego skrzydła. Gol na 1:1 uskrzydlił gości, którzy nieustannie przedzierali się w stronę pola karnego unitów. Obrońcy Turzy Śląskiej starali się odpierać ataki przeciwników, ale w 63. minucie po raz drugi skapitulowali. Jastrzębianie znowu ruszyli prawą stroną i po dośrodkowaniu w pole karne piłka trafiła do Aliego, który strzelił drugą bramkę w meczu.

Drużyna Unii starała się odrobić stratę raz po raz atakując bramkę GKS-u. Niestety żaden piłkarz gospodarzy nie zamienił swojego strzału na bramkę. W ostatnich minutach spotkania zwycięstwo jastrzębian przypieczętował Wojciech Caniboł.

Unia Turza Śląska – GKS 1962 Jastrzębie 1:3 (1:0)

Bramki: Kuczok (21. min) – Ali (56., 63. Min), Caniboł (90.+ min)

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2