Gimnastycy z Radlina zdobyli cztery medale mistrzostw Śląska

2017-05-23, Autor: tora

Do udanych należy zaliczyć start młodych zawodników Klubu Gimnastycznego Radlin w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w 20 maja w Zabrzu. W zawodach uczestniczyło 9 zawodników z Klubu Gimnastycznego Radlin. Z imprezy wrócili z czterema medalami.

Mistrzostwa rozegrane zostały w kategorii młodzika do lat 9. Najlepiej zaprezentował się Szymon Kostelnik, który zdobył brązowy medal w wieloboju gimnastycznym oraz złoty medal w finałach ćwiczeń na podporach.
Następny zawodnik Bartosz Babiarz zajął 5. miejsce w wieloboju oraz złoty medal w konkurencji skoku. Pozostali zawodnicy zajęli kolejno następujące miejsca w wieloboju gimnastycznym: Mateusz Banach – 7 miejsce, Filip Polonius – 11 miejsce, Paweł Fojcik – 12 miejsce, Dominik Myszi – 14 miejsce, Jakub Babiarz – 18 miejsce, zdobywając w finale konkurencji skoku brązowy medal oraz Oskar Ratajczak – 25 miejsce i Michał Mainka 38 miejsce. W zawodach uczestniczyło 48 zawodników z klubów województwa śląskiego.

Trenerami zawodników są Damian KempnyTadeusz Sobala.

WARTO BYĆ – 3 czerwca od godz. 10.00 na obiekcie gimnastycznym im. Leszka Blanika w Radlinie rozegrane zostaną Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy południowej obejmujące województwo dolnośląskie i śląskie.