Górnika Radlin problemy z wyjazdami

2014-10-27, Autor: Mateusz Kornas
- Mamy straszne problemy z grą na wyjazdach - mówił po przegranej z Wichrem Wilchwy, grający trener Górnika Radlin - Klaudiusz Szweda.

Górnik przegrał w Wilchwach 3:5, mimo że do przerwy remisował 2:2 i w drugiej połowie przez długi czas grał w przewadze jednego zawodnika. Klaudiusz Szweda nie krył rozczarowania takim obrotem sprawy.

Relacja meczu w Wilchwach >>
Fotogaleria >>

- Strzeliliśmy trzy bramki, ale nie możemy tracić pięciu goli. Odrobiliśmy dwubramkową stratę, wychodzimy an 2:2, potem w rozegraniu błąd i znowu przegrywamy 2:3. Potem 4:3, ale strzał życia przeciwnika i po meczu. To nie pirerwszy wyjazd, który tak wygląda - mówił Szweda.

Faktycznie, wyjazdowy bilans Górnika Radlin jest koszmarny. 6 spotkań - 6 porażek. Średnio zespół Szwedy, traci poza domem ponad 3 bramki na mecz.

Jak diagnozuje problem grający trener drużyny? - Mamy mało zawodników, którzy są kreatywni. Liczy się u nas przede wszystkim walka. Jest potem problem, bo robimy drobne techniczne błędy i to przeważa na naszą niekorzyść. Nie wiem czy coś jest w podświadomości chłopaków, ale nie ma co ukrywać, że wyjazdy są słabiutkie z naszej strony - powiedział Szweda.

Górnik ma 16 punktów i po 13-stu meczach zajmuje 11. miejsce w tabeli. W następnej kolejce, 2 listopada zagra u siebie z Sygnałami Gotartowice.