Grad bramek w meczach A-klasowej i C-klasowej Odry

W rozegranych w miniony weekend meczach C-klasowej Odry Wodzisław i A-klasowej Odry Centrum padło mnóstwo bramek, a klub z Bogumińskiej odniósł rekordowe zwycięstwo.

W meczu 27. kolejki rybnickiej A klasy Odra Centrum podejmowała na wyjeździe Polonię Niewiadom. Lider z Wodzisławia Sląskiego nie dał najmniejszych szans niżej notowanym rywalom i po świetnej grze rozgromił rywala stosunkiem bramkowym 8:0, co stanowi nowy rekord zespołu Odry i duży krok w kierunku awansu do ligi okręgowej. Aż cztery bramki strzelił niezawodny Bartłomiej Socha, dwie dołożył Maciej Kocztorz i po jednej Bartosz Piprek oraz Kamil Polnik. W najbliższej kolejce MKP Odra Centrum zmierzy się u siebie z LKS-em Baranowice.

W C klasie na brak emocji nie mogli narzekać kibice Sokoła Chwałęcice i APN Odry Wodzisław. W meczu obu drużyn padło aż 8 bramek, a grająca na wyjeździe drużyna Odry pokonała rywala 5:3. Do przerwy, po bramce Kacpra Martiniego i dwóch trafieniach Rafała Czogalika, goście prowadzili 3:0. W II połowie dwie bramki zdołali strzelić gospodarze, ale wodzisławianie dwoma bramkami (Rafała Czogalika i Michała Ficińskiego) uspokoili wynik i ostatecznie wywieźli z Chwałęcic trzy punkty. W następnej kolejce Odra zagra z rezerwami Fortecy Świerklany.