II liga siatkówki kobiet: zwycięstwo i porażka ZORZY

2017-01-15, Autor: df

Na początku stycznia MKS ZORZA Wodzisław Śląski rozegrała dwa ligowe spotkania. 7 stycznia zmierzyła się na wyjeździe z MKS-em Świdnica, a tydzień później na własnej hali podjęła Polonię Łaziska Górne.

W meczu 14. kolejki II ligi siatkówki kobiet MKS ZORZA Wodzisław Śląski przegrała z MKS-em Świdnica 0:3. Wodzisławiankom nie udało się zrewanżować za poprzedni mecz, który przegrały na własnej hali 1:3. Tym razem ekipa ze Świdnicy znowu okazała się skuteczniejsza. W trzeciej partii spotkania nasze siatkarki były bliskie wygrania seta, lecz gospodynie zachowały zimną krew i nie dały sobie wyrwać zwycięstwa.

MKS Świdnica - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 3:0 (25:17, 25:16, 25:23)

Natomiast w 15. kolejce MKS ZORZA pokonała na własnej hali Polonię Łaziska Górne 3:2. Od początku spotkania aż do końca trzeciego seta mecz był bardzo wyrównany. Pierwsze dwie partie wygrała Polonia. Przełamanie nastąpiło dopiero w trzeciej partii, kiedy nasza drużyna wygrała seta. W kolejnej części wodzisławiankom udało się wypracować kilkupunktową przewagę, której nie oddały do końca czwartej partii. W dogrywce już pewnie zmierzały po zwycięstwo w całym meczu.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski - Polonia Łaziska G. 3:2 (22:25, 23:25, 25:23, 25:16, 15:10)

Obecnie zespół z Wodzisławia zajmuje 7. miejsce w tabeli. 21 stycznia zagra na wyjeździe z liderem - drużyną ECO AZS Uni Opole.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0