III liga: drugie zwycięstwo Unii Turza w sezonie

2016-08-15, Autor: ps, źródło: Unia Turza

Piłkarze Unii Turza Śląska odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo pokonując w meczu na własnym stadionie rezerwy Miedzi Legnica.

Po emocjonującym i zaciętym spotkaniu Unia Turza Śląska pokonała w minioną niedzielę rezerwy Miedzi Legnica 2:1 i jak dotąd jest niepokonana na własnym boisku w swoim debiutanckim sezonie III ligi.

Goście postawili trudne warunki zespołowi z Turzy Śląskiej i przez większość meczu dyktowali warunki gry, ale to podopieczni Jana Adamczyka okazali się bardziej skuteczni, co pozwoliło im zejść z boiska w szampańskich nastrojach. Kolejny bardzo dobry występ zaliczył bramkarz Unii Marcin Musioł, którego dwie interwencje miały kluczowe znaczenie dla wyniku meczu. Strzelanie na stadionie w Turzy Śląskiej rozpoczął w 45. minucie meczu niezawodny Dawid Hanzel, który dobił uderzenie z woleja Piotra Szymiczka obronione przez bramkarza Miedzi. Po przerwie, w 62. minucie, było już 2:0, bowiem rzut karny pewnie wykorzystał Bartłomiej Sikorski. Na kwadrans przed końcem meczu kontaktowego gola po indywidualnej akcji zdobył Lucjan Zieliński. W ostatnich minutach goście rzucili wszystkie siły do ataku, by doprowadzić do remisu, ale defensywa gospodarzy radziła sobie z atakami legniczan i dowiozła cenne zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

Zdobyte trzy punkty okupione zostały dwoma kontuzjami. Już po kwadransie gry z urazem kolana boisko musiał opuścić Dariusz Pawlusiński, a po przerwie pech dopadł także najlepszego strzelca w druzynie - Dawida Hanzela, który po faulu rywala dającym rzut karny, poczuł ból w lewej nodze i nie mógł dalej kontynuować gry. Niedzielna wygrana pozwoliła Unii przesunąć się na szóste miejsce w tabeli oraz kontynuować serię meczów bez porażki na własnym boisku, która trwa od 11 października ubiegłego roku.

LKS Unia Turza Śląska - MKS Miedź II Legnica 2:1 (1:0)