III liga: Unia Turza Śląska po porażce u siebie ląduje w strefie spadkowej

2016-09-12, Autor: ps, źródło: mat. pras.

Unia Turza Śląska nie posmakowała zwycięstwa już od czterech kolejek. Niedzielna porażka spowodowała, iż unici znaleźli się w strefie spadkowej III-ligowych rozgrywek.

Zawodnicy Unii Turza Śląska już od czterech spotkań nie dopisali kompletu punktów do ligowego dorobku. W spotkaniu rozegranym 11 września w Turzy Śląskiej unici ulegli Piastowi Żmigród 1:2 i w ligowej tabeli, z jednym zaległym meczem na koncie, zajmują miejsce 14.

Pierwszą bramkę w rozgrywanym przy pełnym słońcu spotkaniu zdobył w 17. minucie zawodnik gości Grzegorz Mazurek. Nadzieję na korzystny rezultat przywrócił kibicom zgromadzonym na stadonie w Turzy Śląskiej Dawid Hanzel, który po bramce z rzutu karnego doprowadził do remisu, który utrzymał się do przerwy. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, do bramki strzeżonej przez Marcina Musioła piłkę wpakował Damian Celuch ustalając wynik spotkania na 1:2. W następnej kolejce Unia Turza zmierzy się na wyjeździe ze słabo dysponowanymi rezerwami Śląska Wrocław. Spotkanie 17 września o godz. 13:00.

Unia Turza Śląska - Piast Żmigród 1:2 (1:1)