III liga: Unia Turza Śląska traci punkty w ostatnich sekundach meczu

LKS Unia Turza Śląska była bliska odniesienia pierwszego wyjazdowego zwycięstwa. Marzenia o trzech punktach utraciła w ostatnich sekundach meczu.

W miniony weekend Unia Turza była bardzo blisko odniesienia pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w bieżących rozgrywkach, gdyż do 94. minuty prowadziła w Dzierżoniowie z miejscową Lechią 1:0 po samobójczym golu Pawła Słoneckiego w 73 min. Ostatnia akcja gospodarzy zakończona została bramką Damiana Niedojada, po czym arbiter tego meczu, Marek Kukier, zakończył to spotkanie. Turzanie mieli pretensje do prowadzącego zawody sędziego o zbyt długi doliczony czas.

Choć Unia pechowo straciła punkty, to z gry gospodarze na pewno zasłużyli na taki rezultat. W pierwszej połowie mogli dwukrotnie objąć prowadzenie, ale najpierw Łukasz Maciejewski trafił strzałem głową w górną część poprzeczki, a w 40. minucie Marcin Musioł w kapitalny sposób obronił strzał z woleja Kyo Soo Parka z siedmiu metrów. Goście w tej części gry mieli jedną dobrą okazję na zdobycie bramki, ale strzał Pawła Kulczyka zdołał wybić na rzut rożny Łukasz Malec. W drugiej połowie okazji strzeleckich było jak na lekarstwo; gospodarze nie potrafili przebić się przez szczelny mur defensywy Unii, a turzanie grając wciąż bez swego najlepszego strzelca Dawida Hanzela próbowali kontrować, co przyniosło efekt w 73. minucie meczu. Bartłomiej Sikorski wygrał główkę w środku boiska, piłka trafiła do Dariusza Pawlusińskiego, ten zagrał w pole karne do nadbiegającego Pawła Kulczyka, którego uprzedził jednak Słonecki i wpakował piłkę do własnej bramki. Kiedy wydawało się, że goście dowiozą zwycięstwo do końca spotkania, gospodarze za sprawą uderzenia Damiana Niedojada z pięciu metrów zdołali zremisować.

To drugi mecz z rzędu kiedy Unia traci punkty w doliczonym czasie gry. Turzanie wciąż znajdują się w dolnych rejonach III-ligowej tabeli, choć mają do rozegrania jeden zaległy mecz z BKS-em Bielsko-Biała.

Lechia Dzierżoniów - Unia Turza Śląska 1:1 (0:0)