IV liga: mecz lidera z wiceliderem na remis

2016-05-23, Autor: Piotr Stolorz
W niedzielnym spotkaniu IV ligi (Śląsk II) Unia Turza Śląska podejmowała na własnym boisku wicelidera rozgrywek - Polonię Łaziska Górne.

LKS Unia Turza Śląska na własnym boisku zremisowała z Polonią Łaziska Górne 1:1. Gospodarz niedzielnego spotkania pozostaje liderem IV ligi z dziesięciopunktową przewagą, lecz na mistrzowską fetę zawodnicy z Turzy Śląskiej będą musieli jeszcze zaczekać. Do końca zostały bowiem jeszcze cztery kolejki, co oznacza, że do zdobycia pozostaje 12 ligowych oczek.

Niedzielne popołudnie było upalne. Zawodnicy rozpoczęli mecz o godz. 17:00. Od początku gra toczyła się w środku pola, a obie drużyny rzadko dochodziły do klarownych sytuacji strzeleckich. Więcej szczęścia mieli jednak goście. W pierwszej połowie po zamieszaniu w polu karnym gola z najbliższej odległości zdobył Marek Mazur. Do przerwy obraz gry nie uległ zmianie i na tablicy wyników mieliśmy 0:1.

W drugiej połowie dochodziło do większej liczby sytuacji podbramkowych z obu stron. Podczas jednej z akcji gospodarzy w polu karnym padł zawodnik Unii Turza Śląska i arbiter spotkania wskazał na wapno. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał najlepszy strzelec rozgrywek - Dawid Hanzel. Choć druga część gry obfitowała w więcej akcji zakończonych strzałami, to żaden z nich nie znalazł drogi do siatki rywala, w związku z czym mecz zakończył się remisem 1:1.

Wynik ten pozwolił utrzymać dziesięciopunktową przewagę Unii, która nadal pozostaje faworytem do wywalczenia mistrzostwa. Do końca rozgrywek już tylko cztery kolejki. W najbliższym spotkaniu, 1 czerwca, Unia Turza Śląska zmierzy się na wyjeździe z Gwarkiem Ornontowice. Zwycięstwo zagwarantuje podopiecznym trenera Jana Adamczyka zwycięstwo w IV lidze.