Jiu-jitsu: wodzisławianka jedzie na międzynarodowe zawody do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Nasze miasto za sprawą zawodników Academi Gorila staje się coraz mocniejszym punktem na mapie krajowego jiu-jitsu. Podopieczni wodzisławskiego klubu zdobyli kolejne medale na ogólnopolskich zawodach. Ponadto wkraczają na międzynarodowe maty.

W minioną sobotę, 25 lutego w Katowicach odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w jiu-jitsu. W zawodach wystartowało około 400 zawodników reprezentujących kluby z naszego województwa, ale również z Krakowa, Łodzi, Rzeszowa i Ostrawy. Nie zabrakło tam również najmłodszych zawodników Academi Gorila Wodzisław Śląski, którzy po zaciętych walkach wywalczyli trzy medale.

Kamil Skupień zdobył złoto w kategorii -41 kg ne -waza, Kamil Pasternak otrzymał złoty medal w kat. -38 kg ne -waza, a Kuba Banach wywalczył srebro w kat. -42 kg ne -waza. Ponadto cała trójka zajmuje pierwsze miejsca w swoich kategoriach w ogólnej klasyfikacji ligi.

academia_gorila_wodzislaw

Również 25 lutego ogromny sukces w Amsterdamie odniosła Klaudia Mitko. Zawodniczka Academi wywalczyła bilet na Abu Dhabi World Pro, zdobywając dwa złote medale na zawodach Netherlands National Pro Jiu Jitsu Championship. Pierwszy w kategorii -62 kg, drugi w kategorii OPEN. W sumie Klaudia stoczyła 6 walk. Wszystkie wygrała przed czasem przez poddanie się rywalek.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 1