Kadeci MKS-u powalczą o udział w mistrzostwach Polski

Ostatnie dwie kolejki kadeci MKS-u Wodzisław Śląski rozegrali na wyjeździe. Najpierw wysoko przegrali z liderem tabeli KKS-em Mickiewicz Katowice, a potem wygrali derbowe spotkanie z MKKS-em Rybnik. Już dzisiaj kolejny mecz wodzisławskich koszykarzy.

Wysoka porażka z liderem

16 marca w Katowicach MKS Wodzisław Śląski rozegrał kolejne spotkanie w ramach finału A eliminacji do Mistrzostw Polski Kadetów MU-16 w strefie śląsko-opolskiej. Przeciwnikiem naszej drużyny był KKS Mickiewicz Katowice - aktualny lider tabeli.

Gospodarze już w pierwszej kwarcie pokazali, że są w tym sezonie w świetnej dyspozycji. Po premierowej partii mieli już 13-punktową przewagę nad rywalami. W kolejnych dwóch częściach spotkania wodzisławianie próbowali dogonić lidera rozgrywek. Niestety nieskutecznie. W ostatniej kwarcie koszykarze z Katowic przycisnęli jeszcze mocniej i zdeklasowali naszą drużynę, zwyciężając w całym meczu różnicą prawie 50 punktów.

KKS Mickiewicz Katowice - MKS Wodzisław Śląski 103:55 (24:11, 23:15, 22:13, 34:16)

Punkty dla Mickiewicza zdobyli: Kacper Kłaczek – 25, Filip Kałuża – 24, Filip Pawełka – 20, Klaudiusz Borowski – 18, Olaf Klonowski – 6, Filip Stachura i Michał Paluch po 4, Mikołaj Smoliński – 2.

Punkty dla MKS-u zdobyli: Jakub Grabski – 15, Mateusz Panic – 11, Remigiusz Kaczor i Szymon Kyrcz po 7, Patryk Michałowski – 5, Łukasz Przybyła i Robert Szlachta po 4, Grzegorz Płonka – 2.

Derby dla Wodzisławia

21 marca przyszła pora na koszykarskie derby. Wodzisławianie zmierzyli się na wyjeździe z zespołem MKKS-u Rybnik.

W pierwszych trzech kwartach drużyna MKS-u była bardzo skoncentrowana. Brak błędów własnych i wysoka skuteczność pod koszem rywali pozwoliła wodzisławianom zbudować kilkunastopunktową przewagę. Dopiero w ostatniej partii rybniczanie zdołali odrobić kilka koszy. Jednak to nie wystarczyło, by wygrać z naszą drużyną, w której w tym meczu punktowali prawie wszyscy zawodnicy.

MKKS Rybnik - MKS Wodzisław Śląski 59:83 (13:22, 12:23, 17:24, 17:14)

Punkty dla Rybnika zdobyli: Jakub Sikora – 22, Nikodem Sarna – 12, Krzysztof Kubina – 6, Kacper Majewski, Bartosz Karpowicz i Paweł Grabowski po 5, Dawid Cieślik – 4.

Punkty dla Wodzisławia zdobyli: Płonka Grzegorz 20, Panic Mateusz i Szlachta Rafał po 11, Kaczor Remigiusz - 10, Michałowski Patryk - 10, Szlachta Robert - 10, Kyrcz Szymon - 9, Grabski Jakub - 2.

Dzisiaj, 23 marca kadeci MKS-u zagrają z wiceliderem tabeli - MOSM-em Bytom. Wodzisławianie potrzebują zwycięstwa różnicą co najmniej 10 punktów, które otworzy im drogę do mistrzostw Polski. Początek meczu o godz. 18.00 w hali Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim.