Kadet KSW "Boxing Odry" Wodzisław Śląski wywalczył tytuł Mistrza Śląska w Boksie

Dobre wiadomości napłynęły do nas z Knurowa, gdzie odbyły się Mistrzostwa Śląska w Boksie. Trener KSW "Boxing Odra" Wodzisław Śląski - Patryk Błasik powołał na mistrzostwa czterech zawodników. Pięściarze wrócili z trzema medalami.

Od 9 do 11 marca 120 zawodników walczyło w Knurowie w Mistrzostwach Śląska w Boksie. Wśród nich znaleźli się Beniamin Łaniecki (senior kat. 69 kg), Mateusz Filipek (junior kat. 69 kg), Patryk Turniak (kadet kat. 66 kg) i Bartosza Raka (kadet kat. +80 kg) z KSW "Boxing Odry" Wodzisław Śląski.

Już w pierwszym dniu zawodów o pechu mógł mówić Beniamin Łaniecki, który wylosował jako przeciwnika świetnie dysponowanego Huberta Kaczmarka z Kleofasa Katowice. Wodzisławianin uległ rywalowi i musiał się pożegnać z turniejem. Natomiast Mateusz Filipek pokonał w ćwierćfinale ubiegłorocznego mistrza Śląska - Pawła Masternaka z RMKS-u Rybnik i tym samym awansował do II etapu mistrzostw.

Oprócz Filipka w półfinałach wystąpili również kadeci KSW Boxing Odry. Patryk Turniak spotkał się z mistrzem Polski 2016 roku - Damianem Łanieckim z Bielska-Białej i po zaciętym pojedynku musiał niestety uznać wyższość rywala, zadowalając się brązowym medalem mistrzostw. Z kolei Bartosz Rak w półfinałowym pojedynku zmierzył się z zawodnikiem Górnika Sosnowiec, którego pokonał jednogłośną decyzją sędziów i awansował do sobotniego finału. Zaś Mateusz Filipek pokonał w pierwszej rundzie zawodnika Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego i również awansował do finału w swojej kategorii wagowej.

ms_odra1

Junior z Wodzisławia w finałowej walce w kategorii 69 kg spotkał się z zeszłorocznym mistrzem Polski Remigiuszem Skoczyńskim z Gardy Gierałtowice. Mateusz walczył bardzo dobrze, lecz decyzją sędziów przegrał 2:1. Tym samym zdobył srebrny medal. Natomiast w finale kategorii 80+ kg kadetów Bartosz Rak skrzyżował rękawice z Kacprem Pieczyrakiem z Bielska-Białej. Pojedynek rozpoczął się od zdecydowanego ataku pięściarza Odry. Po zaciętej walce Bartek pokonał przeciwnika stosunkiem głosów 2:1 i został Mistrzem Śląska Kadetów w Boksie w kategorii 80+ kg.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0