Ligowe zwycięstwa drużyn MKP Odra Centrum oraz APN Odra Wodzisław

W miniony weekend swoje mecze ligowe rozegrały A-klasowa MKP Odra Centrum oraz występująca w klasie C APN Odra Wodzisław Śląski.

Walczący o awans do ligi okręgowej Młodzieżowy Klub Pilkarski Odra Centrum Wodzisław sprostał oczekiwaniom i w 22. kolejce pewnie rozgromił przy ul. Bogumińskiej swojego rywala, drużynę Dąb Dębieńsko, 7:1. Mecz wzbudził jednakże wiele emocji, ponieważ do przerwy to goście byli górą prowadząc z wodzisławską drużyną. Drugie 45 minut przyniosło jednak prawdziwą kanonadę Odry Centrum. Na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Socha, który zdobył hat-tricka, a także R. Lapczyk, K. Polnik, P. Pastuszak oraz K. Pytlik. W tabeli A klasy podopieczni Piotra Haudera nadal zajmują 2. miejsce z jednym punktem straty do lidera.

APN Odra Wodzisław Śląski również nie zawiodła swoich kibiców i w meczu ligowym przeciwko druzynie Żaru Szeroka odniosła zwycięstwo 2:1. Bramki dla Odry zdobyli Grzegorz Gojny oraz Rafał Czogalik. Wodzisławska Odra po 11 kolejkach zajmuje 2. miejsce w tabeli rybnickiej klasy C, a w następnej kolejce zagra u siebie z rezerwami Płomienia Połomia.