Minimalna porażka Olimpii ze Ślęzą

2016-12-06, Autor:

Olimpia Wodzisław Śląski przegrała w meczu 10 kolejki I Ligii koszykówki kobiet ze Ślęzą II Wrocław 73:79. Najlepszą zawodniczką spotkania była Aleksandra Lewoń-Szczasny, która zdobyła aż 18 punktów.

Już 8. porażkę w sezonie odniosły koszykarki Olimpii Wodzisław. Tym razem pogromczyniami wodzisławianek były wrocławianki, które zdobyły w całym spotkaniu o 6 punktów więcej. Początek spotkania nie zapowiadał takiego wyniku. Po kilku pierwszych minutach to właśnie gospodynie miały kilkupunktowe prowadzenie ale trwało to tylko przez 5 minut. Później stratę odrobiły zawodniczki przyjezdne i nie oddały prowadzenia do końca meczu.

OLIMPIA WODZISŁAW ŚLĄSKI - ŚLĘZA II WROCŁAW 73:79 (19:26, 18:15, 14:22, 22:16)
Olimpia: Lewoń-Szczansny 18 (3), Majka 16, Sobota 15 (1), Jasiulewicz 9 (1), Kocon 5, Opiatowska 4, K.Walocha 3, Oskwarek 2, W.Walocha 1, Gorel
Ślęza II: Tyszkiewicz 17 (1), Zuchora 16 (3), Wdowiuk 14, Jaworska 11, Sklepowicz 9, Siemienas 6, Płaskocińska 4, Matras 2, Woźna, Magdziarz, Waliczek