Młodzicy UKS-u Strzał przywieźli 5 medali z mistrzostw Śląska

2017-03-03, Autor: df, źródło: Edyta Zając

W ubiegły weekend biathloniści Uczniowskiego Klubu Sportowego Strzał Wodzisław Śląski wystartowali w Mistrzostwach Śląska Młodzików. Podopieczni Edyty Zając wrócili z zawodów z dwoma złotymi, jednym srebrnym i dwoma brązowymi medalami.

Tegoroczne Mistrzostwa Śląska Młodzików odbyły się w dniach 24-25 lutego na Kubalonce. Pierwszego dnia młodzi biathloniści zmierzyli się z dystansami 6 km (chłopcy) i 4,5 km (dziewczyny). W trakcie biegu każdy zawodnik musiał oddać 15 strzałów w pozycji leżącej. Za każdy niecelny otrzymywał 30 sekund kary.

Bezbłędne strzelanie tego dnia miał Adam Zając, który wywalczył najwyższą lokatę wśród zawowdników UKS-u, zdobywając srebrny medal. Nieco słabiej wypadł Sławomir Kopacz, który również strzelał bezbłędnie. Sławek zdobył brązowy medal. O udanym starcie może też mówić Rafał Zając, który dwa razy pudłował na strzelnicy, ale dobry bieg pozwolił mu zająć 4. pozycję. Również z dwoma niecelnymi strzałami, na 9. miejscu ukończył rywalizację Fabian Suchodolski. Z kolei Kacper Brzóska z jednym pudłem zajął 11. lokatę. Dawid Kufieta podczas trzech wizyt na strzelnicy spudłował tylko raz i ukończył swój bieg na 16. miejscu. Trochę gorzej spisał się Mateusz Konieczny, który z dwoma karami uplasował się na 21. pozycji. Najmniej szczęścia podczas strzelania miał Adam Kałuża, który z trzema niecelnymi strzałami zajął 22. lokatę.

W rywalizacji dziewczyn najlepiej spisała się Sylwia Bażan, która z dwoma pudłami zajęła wysokie 5. miejsce. Na wyróżnienie zasługuje występ Pauliny Nowak, która miała najlepszy czas biegu. Niestety 5 kar pozbawiło ją medalu i ostatecznie zajęła 6. lokatę. Pierwszą dziesiątkę zamknęła Weronika Górecka, która strzelała bezbłędnie. Na 12. pozycji rywalizację ukończyła Marta Zając. Zawodniczce nie powiodło się na strzelnicy - pudłowała aż 5 razy. Natomiast 13. na mecie pojawiła się Ewelina Dronszczyk, która nie popełniła błędu na strzelnicy.

mistrzostwa_slaska_biathlon2017_1

Drugiego dnia mistrzostw młodzi biathloniści zmierzyli się z 4,5-kilometrowym dystansem oraz dwoma wizytami na strzelnicy. Za każdy niecelny strzał zawodnicy musieli przebiec rundę karną.

Fenomenalny bieg i celne oko Adama Zająca zagwarantowało mu złoty medal i tytuł biathlonowego mistrza Śląska młodzików. Równie dobrze spisał się Rafał Zając, który mimo dwóch niecelnych strzałów wywalczył brązowy medal. Tuż za nim z bezbłędnym strzelaniem uplasował się Fabian Suchodolski. Udany występ zaliczył także Sławek Kopacz, zajmując 6. miejsce z bezbłędnym wynikiem na strzelnicy. Natomiast 12. lokata przypadła w udziale Kacprowi Brzósce, który też nie popełnił błędu podczas strzelania. Z jedną karą, na 20. pozycji bieg ukończył Adam Kałuża. Tuż za nim na 21. miejscu z dwoma karami do mety dobiegł Mateusz Konieczny.

W biegu młodziczek złotą medalistką została Paulina Nowak, która mimo jednej kary osiągneła najlepszy czas biegu zostając tym samym mistrzynią Śląska. Z jedną karą, na 7. miejscu rywalizację ukończyła Sylwia Bażan. Natomiast bezbłędnie strzelała Weronika Górecka, która dobiegła do mety na 11. pozycji. Na strzelnicy nie popełniła błędu także Ewelina Dronczczyk, która upalsowała się na 12. miesjcu. 4 rundy karne do pokonania miała Marta Zając, która pojawiła się na mecie na 13 pozycji. Najmłodsza biathlonistka, Agata Grzonka debiutowała w zawodach, zdobywając 5. lokatę.

Dodajmy, że na sobotnie zawody przyjechała grupa kibiców, która głośno dopingowała młodych sportowców wodzisławskiego UKS-u.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0