Od przyszłego sezonu mamy w powiecie IV ligę

2017-06-17, Autor: PS

Sobotnie popołudnie w Wodzisławiu Śląskim z pewnością na długo zapamiętają kibice, którzy tego dnia wybrali się na stadion przy ulicy Bogumińskiej. MKP Odra Centrum po bardzo dobrym spotkaniu pokonała 2:1 Przyszłość Rogów i ostatecznie to właśnie Odra uzyskała jako beniaminek awans do IV ligi.

Mecz o wszystko dla obu zespołów rozpoczął się spokojnie. Ale w 15 minucie pierwszą okazję do zdobycia gola miał Bartłomiej Socha, jego główka nie znalazła jednak drogi do siatki. Pierwszy raz kibice Odry z bramki cieszyli się w 23 minucie. Z pozoru niegroźny rzut wolny na czterdziestym metrze boiska dobrze wykorzystał Socha. Jego wrzutka spadła idealnie tuż przed bramkarzem Przyszłości a tam głową do siatki skierował ją Kacper Krupiński.

Radość gospodarzy nie trwała zbyt długo bo już pięć minut później mieliśmy 1:1. Tym razem zamieszanie w polu karnym zmusiło Marcina Malinowskiego do zagrania futbolówki w światło bramki i pomimo ofiarnej interwencji Huzarewicza piłka wtoczyła się do bramki tuż obok słupka.

Gospodarze w pierwszej połowie mieli szanse na zdobycie jeszcze jednej bramki ale w sytuacji 1 na 1 Tomasz Zieliński trafił wprost w bramkarza.

Druga połowa stała od samego początku pod znakiem totalnej dominacji MKP Centrum. Zawodnicy z Wodzisławia przez większość czasu nie opuszczali połowy swoich przeciwników. Taktyka wysokiego pressingu przyniosła pozytywne efekty w postaci okazji bramkowych.

Gola ostatecznie dającego awans do IV ligi strzelił w 67 minucie Jakub Panic. Wykorzystał on prostopadłe podanie Sochy i podcinką w stylu Tomasza Frankowskiego.

Gospodarze mieli jeszcze kilka szans do zdobycia bramki, ale ostatecznie ani Jakub Panic ani Łukasz Skrobacz nie potrafili pokonać Beniamina Jastrzębowskiego.

MKP Odra Centrum – Przyszłość Rogów 2:1 (1:1)

1:0 – Krupiński (głową), 23 min

1:1 – Malinowski (samobójcza) 27 min

2:1 – Panic 67 min

MKP Odra : Huzarewicz – Stachurski, Krupiński, Malinowski, Lukoszek – Zieliński, Skrobacz (87. Kocztorz), Cichy (73. Bugdoł), Kocerba (45. Panic), Lapczyk – Socha. Trener Bartłomiej Socha.

Przyszłość : Jastrzębowski – Wojtala (76. Wala), Pucka, Szymiczek, Pietrasz – Benauer, Zychma, Kukla (70. Jaszczak), Pawelec, Szkatuła – Kucharski. Trener Tomasz Sosna.

Oceń publikację: + 1 + 31 - 1 - 29