Około 250 zawodników rywalizowało w Festiwalu Biegowym o Puchar Starosty

Za nami trzecia edycja Festiwalu Biegowego o Puchar Starosty Wodzisławskiego, której organizatorem był Klub Sportowy „Forma". W imprezie aktywny udział wzięło około 250 biegaczy i chodziarzy.

Festiwal odbył się w niedzielę 19 czerwca na obiektach sportowych Gosław Sport Center. Od samego rana na boisko przy ul. Cisowej przybywały całe rodziny, ponieważ organizatorzy tak przygotowali program zawodów, by każdy, niezależnie od wieku, mógł w nich wziąć udział. W ramach rywalizacji o Puchar Starosty Wodzisławskiego odbyły się więc: bieg na milę, bieg główny na 10 km, zawody nordic walking na dystansie 5 km, a także biegi dla dzieci.

Honorowym starterem był starosta Ireneusz Serwotka, który wspólnie z prezesem „Formy" Zbigniewem Marszałkowskim przywitał uczestników imprezy. Kilka minut po godz. 11:00 wystartował bieg na milę, w którym wzięło udział ok. 25 uczestników w różnym wieku. Wśród mężczyzn pierwszy na mecie zameldował się Ireneusz Stachowski. Za nim przybiegł Czesław Mojżysz. Trzecie miejsce zajął Michał Kajzerek. W grupie kobiet najlepszą okazała się Monika Chojnowska. Na drugim miejscu uplasowała się Sabina Wodecka, a na trzecim Sabina Wiechowska.

>ZOBACZ fotogalerię z Festiwalu Biegowego o Puchar Starosty Wodzisławskiego<

Najwięcej zawodników wystartowało w biegu głównym na dystansie 10 km, a także w zawodach nordic walking. W tym pierwszym zwyciężył Paweł Winkler przed Tomaszem Winklerem i Bartłomiejem Mrowcem. Wśród pań bezkonkurencyjna była utalentowana wodzisławska biegaczka narciarska Agata Warło. Drugie miejsce zajęła Monika Nawrat, a trzecie – Joanna Habran.

Wśród chodziarzy najlepsi okazali się: Stanisław SitkoPiotr Fojcik i Piotr Knura – w grupie mężczyzn, a także Stanisława Zyznacka-SitkoWiesława Pogorzelska i Gabriela Fojcik – w grupie kobiet.

Emocje równie wielkie jak w rywalizacji dorosłych towarzyszyły zawodom dzieci. Wśród „krasnali" (kategoria dzieci do lat sześciu) na pierwszych miejscach uplasował się Milan Goły i Paulina Radziszewska, z kolei Maciej Dębowski i Martyna Ferenc zwyciężyli w Biegu Juniora (dzieci 6-10 lat).

Na wszystkich uczestników czekały wyjątkowe pamiątkowe medale oraz poczęstunek, a na zwycięzców – dodatkowo puchary oraz nagrody rzeczowe.