Olimpia Wodzisław: kadetki wygrywają w finale A

2014-12-11, Autor: mkor, źródlo: Olimpia
Drużyna kadetek ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski odniosła pierwsze, ważne zwycięstwo w rozgrywkach Finału A Mistrzostw Śląska będących eliminacja do Mistrzostw Polski Kadetek KU-16. Młode koszykarki z Wodzisławia pokonały drużynę UKS La-Basket Piekary Śląskie 57:47 (14:12, 14:10, 14:13, 15:12).

Mimo, że mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia 4:0 drużyny przyjezdnej to w kolejnych minutach pierwszej kwarty zawodniczki Olimpii, głównie za sprawą bardzo aktywnej w tej części gry Nikoli Stobieckiej, zdołały wyrównać i wypracować minimalną przewagę (14:12).

W drugiej kwarcie drużyna UKS-u próbując odwrócić wynik spotkania zmieniła sposób obrony z krycia każdy swego na obronę strefową jednak Olimpijki i tym razem zdołały minimalnie zwiększyć swoją przewagę (28:22).

W kolejnej części, tym razem koszykarki z Wodzisławia zmieniły system gry obronnej, co spowodowało zamieszanie w ataku drużyny z Piekar, a w konsekwencji ułatwiło wyprowadzenie kilku kontr i zwiększenie w 5. minucie III kwarty przewagi do 13 punktów (35:22). W kolejnych minutach gry kilka błędów popełnionych przy wyprowadzaniu piłki przez zawodniczki z Wodzisławia spowodowało, że drużyna z Piekar zmniejszyła stratę do 7 punktów.

Przełomowy moment nastąpił pomiędzy 7., a 10. minutą ostatniej kwarty. Koszykarki Olimpii w obronie mocno zacieśniły strefę podkoszową nie pozwalając drużynie UKS zdobyć ani jednego punktu, a same trafiły ich 7.

Wypracowaną w ten sposób przewagę zawodniczki z Piekar zmniejszyły, co prawda w ostatnich minutach spotkania do 10 punktów, jednak zwycięstwo podopiecznych trenera Grzegorza Korzenia nie było już zagrożone.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śl – UKS La-Basket Piekary Śląskie 57:47 (14:12, 14:10, 14:13, 15:12)
Punkty dla Olimpii zdobyły: Cichy L. 20, Grzegorzek W. 10, Cichy M. 9, Stobiecka N. 8, Pawlik K. 8, Lamczyk M. 2 Chojna N. 0.