Olimpia Wodzisław zakończyła sezon

2015-02-23, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Drugoligowe koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski udanie zakończyły rozgrywki w sezonie 2014-2015. W rozegranym w ubiegłą sobotę meczu, przed własną publicznością, zdecydowanie pokonały zespół MLKS Rzeszów 68:37. Po ostatnim meczu w sezonie, wodzisławski zespół zajmuje drugie miejsce w swojej grupie II ligi kobiet.

Pierwsze i jak się później okazało jedyne prowadzenie w meczu drużyna z Rzeszowa uzyskała w pierwszej minucie pojedynku. Potem seria trzech celnych rzutów z gry (w tym jedne za trzy punkty) Justyny Kocon, poprawiona dwoma trafieniami Joanny Soboty szybko wyprowadziła zespół z Wodzisławia na siedmiopunktowe prowadzenie.

Gdy w kolejnych minutach meczu do gry włączyła się najskuteczniejsza zawodniczka Olimpii – Agata Majka wsparta przez najmłodszą w drużynie – Aleksandrę Piechaczek stało się jasne, że inicjatywa w tym dniu należy do podopiecznych trenera Grzegorza Korzenia.

W drugiej kwarcie na boisku pojawiły się zmienniczki podstawowych zawodniczek Olimpii i mecz się wyrównał jednak w trzeciej odsłonie agresywnie grające w obronie i szybko przechodzące do kontr koszykarki z Wodzisławia ponownie powiększyły swoją przewagę, która na koniec tej części meczu wyniosła 27 punktów (52:25).

W ostatniej części spotkania rozluźnione już zawodniczki Olimpii kontrolowały przebieg meczu, efektowną dobitką z powietrza popisała się Joanna Sobota a ostatnie punkty w rozgrywkach ustalające wynik spotkania na 68:37 zdobyły Julia KarwotAleksandra Piechaczek.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – MLKS Rzeszów 68:37 (20:7, 16:14, 16:4, 16:12)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Majka Agata 17, Sobota Joanna 16, Kocon Justyna 16, Piechaczek Aleksandra 13, Wiertelak Żaneta 2, Karwot Julia 2, Wiertelak Agnieszka 2 oraz Mikołajewska Karolina, Walocha Wioletta, Walocha Karolina, Cywka Marta – 0.