Olimpia znowu zwycięża

Koszykarki Olimpii Wodzisław mogą do tej pory grają znakomicie. W ostatniej kolejce odniosły kolejne zwycięstwo - tym razem uporały się z MTS Ikar Niepołomice, wygrywając 73:53. W sobotę kolejny mecz w Wodzisławiu.

W pierwszej części spotkania licznie zgromadzona w hali Gimnazjum nr 2 publiczność oglądała wyrównany pojedynek, w którym żadna z ekip nie zdołała wypracować bezpiecznej przewagi, a wynik meczu często oscylował wokół remisu.

Po przerwie koszykarki z Wodzisławia wciąż nie umiały złapać właściwego rytmu gry co szybko wykorzystały przyjezdne i po dwóch udanych akcjach D. Szewczyk, objęły 3-punktowe prowadzenie (36:39). Dopiero przerwa na żądanie wzięta przez trenera Korzenia uspokoiła zawodniczki z Wodzisławia, które po wznowieniu gry - głównie za sprawą najskuteczniejszej w tym meczu Agaty Majki - nie tylko szybko zniwelowały straty ale systematycznie powiększały przewagę uzyskując na koniec tej części gry 10-punktowe prowadzenie 53:43.

Kwartę czwartą udanym rzutem za 3 punkty otworzyła „Olimpijka” - Aleksandra Piechaczek i mimo zrywu zawodniczek Ikara pomiędzy 2 a 3 minutą od 4 minuty ostatniej kwarty na boisku dominowała już drużyna ŻKK zdobywając 17 punktów przy tylko dwóch zdobytych przez drużynę z Niepołomic pieczętując tym samym trzecie zwycięstwo w rozgrywkach.

Kolejne spotkanie w hali Gimnazjum nr 2 drużyna Olimpii rozegra już w  sobotę 15 listopada, a przeciwnikiem będzie drużyna MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

ZKK Olimpia Wodzisław Śląski – MTS Ikar Niepołomice 73:53 (20:14, 16:20, 17:9, 20:10)
Punkty dla Olimpii zdobyły: Majka A. 27, Sobota J. 14, Kocon J. 10, Opiatowska M. 10, Piechaczek A. 8, Karwot J. 2, Walocha K. 2, Cywka M., Mikołajewska K., Wiertelak A., Walocha W., Ciecior D. 0.