Pierwsza porażka Unii Turza na własnym stadionie. Na boisku ojciec z synem

2016-08-29, Autor: ww

Unia Turza niespodziewanie przegrała 1:2 na własnym boisku z Olimpią Kowary i poniosła pierwszą w tym sezonie porażkę na własnym boisku. Turzanie drugą bramkę stracili w doliczonym czasie gry.

Mecz z Olimpią Kowary od początku nie układał się po myśli turzan. W 12. minucie goście objęli prowadzenie po efektownym strzale z rzutu wolnego Mateusza Baszaka. Ten sam zawodnik mógł zdobyć kolejną bramkę, ale tuż przed przerwą piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

Piłkarze Unii natomiast seryjnie marnowali okazję do zdobycia bramki. Bramkarza gości udało się pokonać dopiero Pawłowi Kulczykowi, który w 69 minucie strzałem głową skierował piłkę do siatki. W końcówce spotkania znakomite okazje do zdobycia zwycięskiej bramki zmarnowali m.in. Kulczyk i Sikorski.

I kiedy wydawało się, że w Turzy dojdzie do podziału punktów, w doliczonym czasie gry wpadkę zaliczył bramkarz Unii – Marcin Musioł, który wpuścił do siatki uderzenie Macieja Gargasa bezpośrednio z rzutu rożnego.

Dodajmy, że w niedzielne popołudnie na stadionie w Turzy doszło do niecodziennego wydarzenia. W pierwszym składzie Unii na boisku pojawił się ojciec z synem – znany z ligowych boisk Dariusz Pawlusiński i jego syn Dawid.

Po pięciu rozegranych meczach Unia zajmuje 13. miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 6 punktów. Turzanie mają jednak do rozegrania zaległy mecz u siebie z BKS Stalą Bielsko-Biała.

LKS Unia Turza Śląska - MZKS Olimpia Kowary 1:2 (0:1)