Siatkarki Zorzy dobrze spisały się na plaży

Ola Małek i Marta Wójcik zdobyły brązowe medale podczas Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej pań. W mikstach dobrze spisały się też pozostałe siatkarki Zorzy Wodzisław: Daria Hibner, Aleksandra Małek i Judyta Ogerman.

Turniej finałowy Mistrzostw Śląska rozegrany został w Częstochowie na boiskach Galerii Jurajskiej. W finałach, po serii turniejów eliminacyjnych wystąpiło 8 par męskich i 6 kobiecych. Po całodniowych zmaganiach Ola Małek i Marta Wójcik w meczu o brązowe medale wygrały po zaciętym pojedynku z parą Bubak-Klukiewicz 2:1 (21:19, 19:21, 15:6).

Oprócz czysto sportowego, turniej finałowy Mistrzostw Śląska miał jeszcze wymiar charytatywny – podczas rozgrywek wszyscy, którzy odwiedzili boiska częstochowskiego centrum handlowego, mieli okazję pomóc 2-letniej Zuzi z Radomska, u której lekarze wykryli guza nadnercza Neuroblastoma.

W rozgrywkach plażowych dobrze radziły sobie także inne zawodniczki. Daria Hibner, Aleksandra Małek, Judyta OgermanMarta Wójcik świetnie zagrały w turniejach mikstów, niejednokrotnie stawały na podium tych zawodów.