Świetny Ptak, Bochenko i Zawadzki. Młodzicy młodsi w formie

2014-10-15, Autor: mkor, źródło: MKS Wodzisław
Pewnie, 89:44, zwyciężyli u siebie młodzicy młodsi MKS-u Wodzisław w swoim pierwszym meczu w tym sezonie. Drużynę stanowią chłopcy z roczników 2002 oraz 2003.

Wodzisławscy koszykarze od początku narzucili własny styl gry. Efektem tego była wyraźna przewaga od pierwszych sekund meczu. Po kilku minutach nasz zespół prowadził 15:2 by pierwszą kwartę wygrać 21:10. Kolejne minuty to także dobra gra drużyny z Wodzisławia Śl. - co przełożyło się na wygranie trzech następnych kwart odpowiednio 20:9, 22:7, 26:18.

Na indywidualne wyróżnienia zasłużyli: Tobiasz Ptak, który dominował pod tablicami, Jan BochenkoMaciej Zawadzki świetnie kryjący najlepszego zawodnika przeciwników.

Punkty zdobyli: Tobiasz Ptak 26, Jan Bochenko 17, Bartosz Kazik 8, Dawid Florek 7, Maciej Zawadzki 6, Dawid Sławęcki 6, Filip Świderek 6, Patryk Michałek 5, Beniamin Adamski 4, Jakub Kujawka 3, Nikodem Suchy 1, pozostali członkowie drużyny to Daniel Nawrocki, Stanisław Miechówka, Krzysztof Kiermaszek, Mateusz Czarnecki. Trenerem drużyny jest Mirosław Pielorz.

Do rozgrywek sezonu 2014/2015 zgłosiło się łącznie 16 drużyn. Rozgrywki prowadzone będą w dwóch etapach. W I etapie drużyny zostają podzielone na dwie grupy po 8 zespołów. Wodzisławianie trafili do grupy, w której rywalizować będą z dwiema drużynami z Katowic oraz zespołami z Rybnika, Cieszyna, Żor, Bytomia i Oświęcimia.

II runda to rozgrywki w dwóch grupach Finał A i Finał B. Do Finału A awansują po 4 najlepsze drużyny z każdej z grup z zaliczeniem wyników meczy z I rundy i będą rywalizowały o miejsca 1-8.

Wszystkie mecze w Wodzisławiu Śl. rozgrywane będą w Zespole Szkół Nr 3 ul. Mieszka 10 na osiedlu Piastów od godziny 18. Kolejne spotkania: