Sześć ligowych punktów zdobyła MKP Odra Centrum w minionym tygodniu

Młodzieżowy Klub Piłkarski Odra Centrum Wodzisław rozegrał w minionym tygodniu dwa mecze ligowe. Odra zdobyła w nich komplet punktów i pozostaje faworytem w walce o mistrzostwo klasy A.

Odra Centrum w miniony czwartek podejmowała u siebie ekipę Płomienia Połomia i w pięknym stylu pewnie pokonali rywala 6:1. Pretendent do zdobycia mistrzostwa A klasy kolejny mecz ligowy rozegrał już 3 dni później, a rywalem wodzisławian była drużyna Sygnałów Gotartowice.

Mecz nie był łatwy dla piłkarzy Odry. W pierwszej połowie niedzielnego spotkania nie padły żadne bramki. W drugiej części meczu kibice doczekali się bramek. W 65. minucie, po rzucie rożnym wykonanym przez Macieja Kocztorza, piłkę do bramki skierował głową Mateusz Oczkowski. Piętnaście minut później arbiter spotkania podyktował dla drużyny gości rzut karny, którego pewnie wykorzystał najskuteczniejszy strzelec wodzisławskiej drużyny - Bartłomiej Socha. Do końca meczu nie padły już żadne bramki i piłkarze Odry mogli cieszyć się z kolejnego ligowego zwycięstwa.

Podopieczni Piotra Haudera nadal zajmują 1. lokatę w tabeli i na trzy kolejki przed końcem sezonu są faworytem w wyścigu o mistrzostwo klasy A. Przypomnijmy, że klub z Wodzisławia Śląskiego awans do ligi okręgowej zapewnił sobie już dwie kolejki temu (zobacz: MKP Odra Centrum awansuje do ligi okręgowej. Zwycięstwo APN Odry w C klasie). Następne spotkanie MKP Odra Centrum rozegra 4 czerwca, a rywalem wodzisławian będzie zespół Płomienia Ochojec.

Sygnały Gotartowice - MKP Odra Centrum 0:2 (0:0)