Trudny początek roku dla koszykarek Olimpii

Zawodniczki ŻKK Olimpii Wodzisław Śląski rozpoczęły Nowy Rok w lidze od dwóch porażek z rzędu. Zarówno w spotkaniu 13., jak i 14. kolejki były lepsze od przeciwniczek jedynie w drugiej lub trzeciej kwarcie.

6 stycznia do Aleksandrowa Łódzkiego zawodniczki Olimpii pojechały z nadzieją na przywiezienie korzystnego wyniku. W wodzisławskim zespole zadebiutowała pozyskana niedawno Katarzyna Klimowska, która zastąpiła kontuzjowaną w spotkaniu z Gorzowem Wielkopolskim Aleksandrę Lewoń-Sczansny. Niestety na boisku szybko okazało się, że gospodynie nie będą łatwym przeciwnikiem.

Już w pierwszej kwarcie zdominowały naszą drużynę, wygrywając 24:9. W drugiej części koszykarki z Wodzisławia odrobiły straty wygrywając całą kwartę 22:16. Trzecia kwarta to zwycięstwo gospodyń 17:14. Natomiast w czwartej nasze zawodniczki nie nawiązały równorzędnej walki przegrywając 10:24 i ostatecznie ulegając w całym meczu 55:81.

Punkty dla Olimpii zdobyły: Joanna Sobota i Karolina Walocha po 14, Agata Majka - 13, Martyna Jasiulewicz i Katarzyna Klimowska po 5, Weronika Oskwarek i Laura Cichy po 2.

Z kolei 14 stycznia nasz zespół zmierzył się na własnej hali z liderkami tabeli - drużyną AZS Politechnika Korona Kraków. Wynik pierwszej kwarty 24:4 dla gości wyraźnie pokazał, kto będzie dominował na boisku. Nasze zawodniczki rozpoczęły mecz zbyt mało skoncentrowane i nieco przestraszone, czego efektem był zupełny brak skuteczności w pierwszej części spotkania.

Przebudzenie nastąpiło na początku drugiej kwarty. Bardzo dobrze i uważnie grające zarówno w ataku, jak i w obronie "olimpijki" zaczęły odrabiać straty wygrywając drugą kwartę 18:13, i trzecią 17:14. W czwartej kwarcie po celnym rzucie Martyny Jasiulewicz za 3 punkty zrobiło się już tylko 9 punktów straty i na tablicy pojawił się wynik 44:53. To jednak wszystko, na co w tym dniu stać było nasze zawodniczki. Lepiej grające krakowianki w końcówce przyspieszyły oraz wykorzystały kilka nieprzemyślanych akcji wodzisławianek, doprowadzając ostatecznie do zwycięstwa 72:53.

Punkty dla Olimpii zdobyły: Agata Majka - 17, Joanna Sobota - 10, Martyna Jasiulewicz - 9, Weronika Oskwarek - 6, Katarzyna Klimowska - 5, Karolina Walocha - 4, Aleksandra Lewoń-Sczansny -2 punkty. Grały także: Monika Opiatowska i Wioletta Walocha.

Zobaczcie skrót meczu ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - AZS Politechnika Korona Kraków: