Turza Śląska: dotkliwa porażka Unii w zaległym meczu

2016-09-25, Autor: mk; źródło: Unia Turza

Unii Turza w sobotę nadrabiała ligowe zaległości. Turzanie po raz trzeci musieli przełknąć gorycz porażki na własnym obiekcie. Tym razem Unia uległa 1:5 BKS-owi Bielsko.

Pierwotnie mecz z drużyną z Bielska Unia miała rozegrać 21 sierpnia, ale z powodu gwałtownych opadów deszczu spotkania zostało przełożone.

Sobotni mecz rozpoczął się od wzajemnego badania sił. Żadna z drużyn w pierwszych 20 minutach poważnie nie zagroziła bramce rywala, choć goście dwa razy groźnie wrzucali piłkę ze skrzydeł w pole karne.

W 31 minucie Damian Zdolski uciekł obrońcom turzan na lewej stronie boiska, dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Kamila Karcza, a ten z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Siedem minut później Dariusz Pawlusiński o mały włos nie zaskoczył Kozika dośrodkowaniem, po którym piłka otarła się o górną część poprzeczki i wyszła na aut bramkowy. Goście momentalnie odpowiedzieli dwójkową akcją w wykonaniu duetu Artur Pląskowski – Damian Szczęsny, na szczęście dla Unii ten drugi minimalnie spudłował.

W przerwie trener Jan Adamczyk był zmuszony zmienić kolejnego obrońcę Piotra Glenca, który mocno ucierpiał w starciu powietrznym i z rozciętą powieką oraz opuchniętym okiem pozostał w szatni. Wobec nieobecności Piotra Szymiczka i Sebastiana Markiewicza z konieczności na lewej obronie zagrał Paweł Kulczyk i goście starali się ten fakt od razu wykorzystać.

Udało im się to już w 53 minucie. Wydawało się, że Kulczyk przerwie wślizgiem indywidualny popis najlepszego na boisku Marcina Czaickiego, ten jednak zdołał zagrać do Pląskowskiego, który mocnym uderzeniem z 7 metra w „krótki” róg pokonał Marcina Musioła. Sześć minut później Czaicki ponownie zagrał kapitalną piłkę do Szczęsnego, ten wyszedł na czystą pozycję, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

W 66 minucie z boiska „wyleciał” Kamil Kuczok, który najpierw dostał żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem, a po chwili za faul w powietrzu na Karczu. W tym momencie przewaga gości stała się jeszcze bardziej wyraźna. W 79 minucie Paweł Staniczek sfaulował w polu karnym Karcza, który opuścił boisko, a Pląskowski wykorzystał karnego, choć Musioł był bliski obrony. W 87 minucie turzan „dobił” duet rezerwowych - Kamil Bezak popędził lewą stroną boiska i w pełnym biegu dośrodkował w pole karne gdzie czyhał niepilnowany Bartosz Iskrzycki, który w pierwszym kontakcie z piłką po wejściu na boisko od razu wpakował ją do bramki.

Unitom na osłodę został gol zdobyty minutę później przez Kulczyka, który wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu wolnego Jonatana Domina i głową posłał futbolówkę do bramki BKS-u.

Kolejny mecz Unia rozegra u siebie już w najbliższą niedzielę z Ruchem Zdzieszowice.

Bramki: 0:1 - 31′ Karcz, 0:2 - 53′ Pląskowski, 0:3 - 60′ Szczęsny, 0:4 - 79′ Pląskowski z karnego, 0:5 - 87′ Iskrzycki (BKS), 1:5 - 89′ Kulczyk.

Unia: Musioł, Radler (62′ Staniczek), Bochenek, Kuczok, Glenc (46′ Domin), Jagła (34′ Gałecki), Sitnik, Pawlusiński Dariusz, Sikorski, Kulczyk, Hanzel. Trener: Jan Adamczyk

Rezerwa: Sitko, Staniczek, Domin, Skrzyszowski, Gałecki, Pawlusiński Dawid

BKS: Kozik, Furczyk (81′ Chrapek), Pląskowski, Czaicki, Zdolski (86′ Iskrzycki), Sobala, Szczęsny (84′ Bezak), Prokopów, Karcz (79′ Radomski), Dzionsko, Felsch. Trener: Rafał Górak

Rezerwa: Poloczek, Radomski, Caputa, Chrapek, Bezak, Dudała, Iskrzycki

Żółte kartki: Kuczok x2, Sikorski, Staniczek

Czerwone kartki: 65′ Kuczok (w konsekwencji 2. żółtej)