Udany start szachistów w mistrzostwach świata

2010-11-15, Autor: ig

Mikołaj Polczyk, Agata Stebel, Kacper BilczewskiDagmara Szurek reprezentowali Ognisko Rydułtowy w Mistrzostwach Świata Juniorów w szachach.

Mistrzostwa odbyły się w greckim Porto Carras. Przy szachownicy spotkało się ponad 1200 młodych zawodników z całego świata. Do rozgrywek finałowych prowadziło 11 rund. Zmierzyli się ze sobą między innymi mistrzowie Ameryki, Rosji, krajów arabskich i Chin. Swą obecność mocno zaznaczyli także zawodnicy z Indii i krajów byłego Związku Radzieckiego.

Polska wystawiła 39 osobową reprezentację Polski, z czterema zawodnikami Ogniska Rydułtowy.

Najlepiej spośród rydułtowskich szachistów spisała się Agata Stebel. Srebrna medalistka Pucharu Polski do lat 10, zajęła w Grecji 40 lokatę w grupie 107 dziewcząt. Mikołaj Polczyk, który w kraju również wywalczył srebrny medal PP do lat 8, w Porto Carras zajął 44 miejsce na 124 rywali. Najstarsza w rydułtowskiej grupie Dagmara Szurek, medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży do lat 14, zajęła w Grecji miejsce 58 w grupie 99 rywalek. Również z dobrej strony pokazał się Kacper Bilczewski. Brązowy medalista PP do lat 10, zajął na mistrzostwach 77 miejsce w silnej stawce 150 chłopców.

Wyjazd na mistrzostwa świata finansowali sponsorzy oraz władze Rydułtów i Pszowa.