Unia gorsza od rezerw GKS-u Katowice

2014-09-23, Autor: mkor, źródło: LKS Unia
LKS Unia Turza Śląska przegrała w 8. kolejce z rezerwami GKS'u Katowice (2:4) i na chwilę obecną zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Podopieczni Jana Adamczyka dobrze weszli w spotkanie i to oni od początku stwarzali zagrożenie pod bramką rywala. W 18. minucie dośrodkowanie na krótki słupek Sikorskiego wykorzystał Paweł Kulczyk i było 1:0.

Pod względem taktycznym, zespół Unii wydawał się być dobrze poukładany i dlatego skończył pierwszą połowę z jednobramkową przewagą.

Po gwizdku na drugą połowę, sytuacja na boisku zmieniła się jak w kalejdoskopie. Zagranie ręką w polu karnym Gabriela Szkatuły z jedenastu metrów postanowił wykorzystać Jarosław Wieczorek. W tym momencie pole karne Turzy zostało oblężone przez gości. W 51. minucie Paweł Szołtys po strzale "szczupakiem" umieścił piłkę w siatce bezradnego Jastrzebowskiego. Gieksa postanowiła jeszcze raz w 64. minucie dać pokaz swojej siły i zdobyć kolejnego gola, którego tym razem autorem okazał się być Dariusz Zapotoczny.

Gospodarze wydawali się być na deskach, jednak po zaledwie dwóch minutach nadzieję na korzystny wynik z rzutu karnego dał jeszcze Bartłomiej Sikorski. Wynik postanowił ustalić Jarosław Wieczorek, który wrzucił piłkę bramkarzowi za kołnierz z około 25 metrów. Było to zarazem jego drugie trafienie tego dnia.

Mimo starań Turzy, wynik nie uległ zmianie i tego dnia przy ul. Bogumińskiej 17 gospodarze ulegli 2:4.

LKS UNIA TURZA - GKS II GIEKSA KATOWICE 2:4 ( 1:0 )

1 - 0 Paweł Kulczyk 18min. asysta Bartłomiej Sikorski

1 - 1 Jarosław Wieczorek 48min. ( rzut karny )

1 - 2 Paweł Szołtys 51 min. ( głową )

1 - 3 Dariusz Zapotoczny 64min.

2 - 3 Bartłomiej Sikorski 66min. ( rzut karny )

2 - 4 Jarosław Wieczorek 73min.

Sędziowali : Leszek Lewandowski ( główny ), Mariusz Goriwoda, Łukasz Groń ( asystenci ).