Unia opuszcza strefę spadkową! Zwycięstwo w meczu ze Śląskiem Wrocław

2017-05-07, Autor: df

Zwycięstwem 2:0 zakończyło się spotkanie Unii Turzy Śląskiej z rezerwami Śląska Wrocław w 26. kolejce III ligi. Obie bramki padły w drugiej części meczu. Dzięki wygranej unici wyszli ze strefy spadkowej ligowej tabeli.

Dzisiaj, 7 maja Unia Turza Śląska podjęła u siebie zespół Śląska II Wrocław. Dla obu drużyn był to bardzo ważny mecz. Zwycięstwo oznaczało wyjście ze strefy spadkowej III ligi. W pierwszej połowie żaden z zespołów nie przybliżył się do tego celu. Po 45 minutach gry na tablicy wyświetlił się wynik 0:0.

W drugiej części spotkania zarówno turzanie, jak i piłkarze z Wrocławia próbowali zagrozić bramce rywala. Wynik otworzył dopiero w 70. minucie Krystian Dudała. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Sikorskiego z rzutu wolnego, obrońca Unii skierował piłkę wprost do bramki wrocławian. Uskrzydleni pierwszym golem gospodarze prowadzili swoje akcje odważniej. W efekcie, w 85. minucie Mateusz Sitnik podwyższył wynik na 2:0. W końcówce meczu zawodnicy Śląska próbowali zdobyć kontaktową bramkę, ale obrońcy Unii do końca grali czujnie, nie pozwalając rywalom na rozgrywanie piłki w pobliżu własnej bramki.

Zwycięstwo drużyny z Turzy Śląskiej pozwoliło jej opuścić strefę spadkową III ligi. Tym samym znalazł się w niej Górnik Wałbrzych, który zremisował bezbramkowo z GKS-em 1962 Jastrzębie. Unia i Górnik mają po 23 punkty. Trzeba jednak zaznaczyć, że zespół z Wałbrzycha rozegrał o jedno spotkanie mniej.

LKS Unia Turza Śląska - Śląsk II Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: Dudała - 70’, Sitnik - 85’

Kolejne spotkanie unici rozegrają w sobotę, 13 maja z Ruchem Zdzieszowice. Początek o godz. 17.00 na stadionie Ruchu.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 1