Unia Turza Śl. pokonuje Górnika Pszów!

To był mecz o przysłowiowe "sześć punktów". Zmierzyły się ze sobą drużyny, które dzieliło zaledwie jedno oczko - obie walczące o utrzymanie w IV lidze. Na boisku w Pszowie skuteczniejsza okazała się Unia i to drużyna Jana Adamczyk wróciła do domu z tarczą.

To nie było wielkie widowisko. Piłkarze i trenerzy obu zespołów mieli świadomość tego, jak ważne jest to spotkanie. Górnik Pszów na zwycięstwo czekał od pięciu kolejek, Unia od trzech.

W pierwszej połowie sobotniego meczu na boisku więcej było taktyki i chłodnej kalkulacji niż pokazu technicznych umiejętności. Nieliczne sytuacje jakie stworzyli sobie gospodarze zostały przez nich zaprzepaszczone. Do przerwy było zatem 0:0.

W 51. minucie trener Unii - Jan Adamczyk, za Dawida Skrzyszowskiego wprowadził na plac gry Denysa Miroshnychenko. To był strzał w dziesiątkę. 14 minut po wejściu na boisku Miroshnychenko zachował się najprzytomniej w podbramkowym zamieszaniu i wpakował piłkę do siatki Górnika.

Końcówka meczu należała do gospodarzy, ale chaotyczne ataki nie przyniosły bramki. Duże rozczarowanie w Pszowie i oddech świeżego powietrza w ekipie Unii. Po tym wyjazdowym zwycięstwie ekipa z Turzy odskakuje Górnikowi na 4 punkty w ligowej tabeli. Górnik jest przedostatni, Unia jedenasta.

TS GÓRNIK PSZÓW - LKS UNIA TURZA 0:1 ( 0:0 )
0 - 1 Denys Miroshnychenko 75min. asysta Tomasz Stolarski

Sędziowali : Tomasz Barański ( główny ), Piotr Zawiślak, Michał Cybulski ( asystenci ). Widzów : 200. Żółte kartki : Marcin Widenka, Zbigniew Grasman, Dariusz Mańka - Denys Miroshnychenko.

TS GÓRNIK PSZÓW : Daniel Szkuta - Kamil Karczmarczyk, Dariusz Mańka, Marcin Widenka - Paweł Grabiec ( 78` Dawid Dąbek ), Radosław Szpak, Zbigniew Grasman, Sebastian Mańka, Krzysztof Sikora ( 64` Artur Sobala ) - Patryk Panic ( 46` Daniel Szczepan ), Paweł Krótki. Pozostali rezerwowi : Filip Gajewski, Karol Grabiec, Dominik Nikel, Marcin Gomołka.
Trener : Tomasz Gajewski.
LKS UNIA TURZA : Beniamin Jastrzębowski - Daniel Gojny, Jan Krupiński, Grzegorz Jakosz, Krzysztof Krzyżok - Dawid Skrzyszowski (kpt) ( 51` Denys Miroshnychenko ), Tomasz Stolarski ( 89` Przemysław Pawliczek ), Bartłomiej Sikorski, Łukasz Sell, Mirosław Pawlusiński ( 52` Kamil Smal ) - Paweł Kulczyk ( 90+2` Rafał Ganita ). Pozostali rezerwowi : Marcin Musioł.
Trener : Jan Adamczyk.