Uniwersjada: Dominika Bielecka najlepsza z Polek

2017-02-04, Autor: df

Trwa XXVIII Zimowa Uniwersjada w Almatach w Kazachstanie. W biegach biathlonowych bierze udział zawodniczka KS SKI Team Wodzisław Śląski. Jest już po trzech z pięciu konkurencji. Sprawdziliśmy, jak jej poszło.

31 stycznia kadra polskich biathlonistów wystartowała w Almatach w biegu na 15 km (panie) i 20 km (panowie). Mimo intensywnych opadów śniegu, które zmniejszały widoczność Polacy zajęli przyzwoite wyniki.

W biegu pań Dominika Bielecka zajęła 15. lokatę. Pięć miejsc niżej była Karolina Trzaska, a na 27. pozycji zawody ukończyła Klaudia Cichoń. - Warunki były bardzo trudne, na strzelnicy przez mgłę ledwo było widać tarczę - komentowała po zawodach Bielecka. Natomiast w biegu mężczyzn Bartłomiej Filip był 29., Tomasz Jurczak 38., Marcin Piasecki 40., a Mariusz Wtorek 41.

W czwartek, 2 lutego biathloniści wystartowali w sprincie. U panów (10 km, dwa strzelania) Bartłomiej Filip jako jedyny z Polaków strzelał bezbłędnie, ale zajął 22. miejsce. 35. był Tomasz Jurczak, 38. Łukasz Sidorowicz, a 39. Marcin Piasecki. U pań (7,5 km, dwa strzelania) 20. miejsce zajęła Dominika Bielecka, 23. Karolina Trzaska, 27. Klaudia Cichoń.

Wczoraj odbył się biegu pościgowy, w którym Bartłomiej Filip był przedostatni (34. miejsce), a Łukasz Sidorowicz, Tomasz Jurczak i Marcin Piasecki nie ukończyli zawodów. Wśród pań najlepsza z Polek była Karolina Trzaska - 19. lokata. Dominika Bielecka zajęła 20. pozycję, a Klaudia Cichoń nie ukończyła biegu.

Przed polską kadrą biathlonistów jeszcze dwa starty: bieg ze startu wspólnego (12,5 km – panie, 15 km – panowie) i bieg sztafetowy mieszany (2x6 km – panie oraz 2x7,5 km – panowie).

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 0