Wodzisławskie koszykarki Olimpii wygrywają kolejny mecz ligowy

W meczu XIV kolejki II ligi kobiet, rozgrywanym w Wodzisławiu Śląskim, obyło się bez niespodzianki. Lider rozgrywek, ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski, pewnie pokonał przed własną publicznością niżej notowany w tabeli zespół ISSiR Start Wisła 97:52.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że wodzisławskie koszykarki nie mają zamiaru lekceważyć przeciwnika. Szybko wyprowadzane ataki olimpijek bez problemu rozbijały obronę przyjezdnych, a Justyna KoconJoanna Sobota kończyły kontry celnymi rzutami. Swoje pierwsze punkty wiślaczki zdobyły w 3. minucie gry przy stanie 10:0 dla Olimpii, jednak w kolejnych minutach kwarty dominacja wodzisławianek nie podlegała dyskusji. Mimo wielu dokonywanych zmian, gospodynie utrzymywały wysokie tempo gry oraz dobrą skuteczność. Bardzo dobrze prezentowały się zmienniczki podstawowych zawodniczek, a zwłaszcza Wioletta Walocha, która swoją dobrą grę ukoronowała celnym rzutem za trzy punkty w końcówce kwarty ustalając wynik tej części gry na poziomie 31:13 dla gospodyń.

W drugiej kwarcie na boisku kolejno meldowały się wszystkie zawodniczki Olimpii. Swoje pierwsze minuty gry otrzymały najmłodsze w ekipie: Laura Cichy oraz Katarzyna Pawlik. Częsta rotacja w składzie gospodyń spowodowała, że gra się trochę wyrównała, jednak prowadzenie Olimpii ani przez chwilę nie było zagrożone i po zakończeniu drugiej kwarty wynik brzmiał 52:33.

W trzeciej części gry wodzisławianki znowu przyspieszyły. 22 zdobyte punkty przy tylko 6 straconych spowodowały, że przewaga Olimpi jeszcze wzrosła, a kwarta zakończyła się wynikiem 74:39.

Pierwsze cztery minuty ostatniej kwarty to popis Wioletty Walochy. Zawodniczka Olimpii bez problemu ogrywała swoje przeciwniczki w grze 1v1 zdobywając w tym okresie 7 kolejnych punktów z rzędu i powiększając przewagę swojej drużyny do 40 punktów (81:41). W kolejnych minutach ostatniej części gry przewaga Olimpii nie podlegała dyskusji i ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 97:52.

Opinia trenera Grzegorza Korzenia po meczu: „Oczywiście jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku zwłaszcza, że graliśmy praktycznie cały mecz wszystkimi zawodniczkami. W kontekście kolejnych spotkań i naszych kłopotów kadrowych, związanych z kontuzjami A.Piechaczek oraz W. Oskwarek, cieszę się z bardzo dobrej postawy Wioletty, która pokazuje ciągle wzrastający potencjał. Do udanych zaliczam też występ debiutujących w tym sezonie w drużynie najmłodszych zawodniczek: Katarzyny Pawlik i Laury Cichy."

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - ISSIR Start Wisła 97:52 (31:13, 21:20, 22:6, 23:13)

Punkty dla Olimpii zdobyły: K. Dzierbicka 25, W. Walocha 18, S. Krupa 13, J. Sobota 12, J. Kocon 12, A. Majka 11, Walocha K. 2, P. Kurzawa 2, K. Pawlik 2, oraz W. Grzegorzek i L. Cichy 0.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0