Wyjazdowe przełamanie. Pewne zwycięstwo Unii

W ostatnim spotkaniu Unia Turza  pewnie pokonała ostatnią w tabeli Olimpię Kowary 4:0. To pierwsza wyjazdowa wygrana Unii.

Na początku meczu obie ekipy stworzyły sobie sytuacje na zdobycie bramki. Potem gra się nieco uspokoiła. Pierwszego gola dla Unii zdobył Dawid Hanzel.  Po następnych sześciu minutach, po strzale Dudzińskiego było już 2:0.

W drugiej połowie Unici podwyższyli prowadzenie, znów celnym strzałem popisał sie Hanzel. Turzanie poszli za ciosem i co rusz przeprowadzali  groźne kontry. Jedna z nich na 10 minut przed końcem meczu przyniosła efekt bramkowy, bowiem pędzący na bramkę gospodarzy Jonatan Domin zagrał czubkiem buta do nadbiegającego innego ze zmienników Marcina Zarychty i było już 4:0.

Unia zanotowała pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie i dopisała 3 punkty do swojego konta, dzięki czemu przesunęła się o jedno miejsce w górę tabeli.

MZKS Olimpia Kowary – LKS Unia Turza 0:4

MZKS Olimpia Kowary: Oleksij Kazakow – Patryk Bębenek, Marcin Smoczyk, Jevgienijs Kosmacovas, Mateusz Jaros (32`Marcin Krupa) – Maciej Gargas (46`Kacper Kloczkowski), Mateusz Zatylny (75` Jakub Gierasimczuk), Dariusz Malarowski, Mariusz Malarowski, Daniel Gałach – Mateusz Baszak

LKS Unia Turza: Marcin Musioł – Michał Szczurek, Paweł Staniczek, Dawid Mikołajec – Paweł Polak, Bartłomiej Sikorski (85`Łukasz Czajka), Szymon Gałecki (70` Marcin Zarychta), Dawid Pawlusiński – Dawid Hanzel, Patryk Dudziński (61` Paweł Kulczyk), Dariusz Pawlusiński (75` Jonatan Domin

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0