Wysoka porażka ŻKK Olimpii z liderem tabeli

W meczu 17. kolejki I ligi koszykówki kobiet drużyna ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski zagrała z liderem tabeli – zespołem ŁKS SMS Łódź.

Spotkanie odbyło się w sobotę, 4 lutego w hali Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. Koszykarki ŻKK Olimpii Wodzisław Śląski ponownie wysoko uległy ekipie z Łodzi. O ile przez pierwsze dwie kwarty mecz był wyrównany i emocjonujący, to kolejne partie przebiegły zdecydowanie po myśli drużyny gości.

Łodzianki wypracowały sobie znaczną przewagę punktową, którą utrzymały do końca spotkania. Ponadto w czwartej kwarcie powiększyły znacznie swój dorobek punktowy zwyciężając ostatnią część meczu 20:4.

Zespół z Wodzisławia po dwóch kolejnych wygranych tym razem zaprezentował się znacznie poniżej oczekiwań, co być może spowodowane było decyzjami personalnymi trenera. Bowiem w tym meczu pokusił się o pewne eksperymenty w składzie, które mogą zaowocować w niedalekiej przyszłości w decydującej walce o utrzymanie w 1. lidze.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski – ŁKS SMS Łódź 42:80 (12:18, 9:11, 17:31, 4:20)

Punkty dla Olimpii zdobyły: Aleksandra Lewoń-Sczansny i Katarzyna Klimowska po 9, Joanna Sobota i Weronika Oskwarek po 6, Justyna Kocon i Sonia Krupa po 4, Agata Majka i Martyna Jasiulewicz po 2.

Punkty dla ŁKS-u zdobyły: Aleksandra Dziwińska – 19, Agnieszka Makowska – 18, Martyna Stasiuk – 11, Patrycja Jastrzębska - 9, Natalia Łopińska – 8, Elżbieta Giedrojć i Agata Nowacka po 6, Martyna Boniecka – 3.