XXIII Międzynarodowy Bieg Uliczny w Knurowie - jak pobiegli zawodnicy wodzisławskiego KS Forma?

27 września w XXIII Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Knurowie wzięli udział zawodnicy wodzisławskiego klubu KS Forma. Na starcie stanęło łącznie 436 zawodników.

Biegaczom pogoda dopisała - było słonecznie i wiał lekki wiatr. Wyznaczona trasa biegu nie była trudna i wymagająca. Najtrudniejszy odcinek znajdował się pomiędzy 4. a 6. kilometrem - prowadził lekko pod górę. Na ostatnim kilometrze trafił się też niedługi, ale dość stromy podbieg. Dla podzielonych na kategorie wiekowe uczestników biegu organizatorzy przygotowali pamiątkowy medal oraz koszulkę.

XXIII Międzynarodowy Bieg Uliczny w Knurowie to jednocześnie XX Mistrzostwa Polski Górników. Pamiątkowe puchary oraz nagrody rozdano górniczej braci w wielu kategoriach. Zawodnicy KS-u, i jednocześnie górnicy - Arkadiusz KubikTomasz Słupek nie zdołali wywalczyć podium. Bieg w Knurowie wygrał zawodnik Ukrainy Andrzej Starżynski z czasem 30:47.