Za nami VI Bieg Ja i Maraton

2014-10-09, Autor: mkor, Ireneusz Stachowski
120 zawodników wystartowało w VI Biegu "Ja i Maraton". Honorowym starterem został Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Tego dnia nagrodzono też najlepszych zawodników Grand Prix 2014 Wodzisławia Śląskiego. Kto okazał się zatem najlepszy?

W punktacji końcowej Grand Prix brano pod uwagę wyniki z 3 wodzisławskich imprez biegowych: Bieg Twardziela, Międzynarodowy Cross Wodzisławski, Ja i Maraton.

Wśród pań pierwsza trójka to kolejno: Hanna Ficek, Izabela WoźniakMarta Nosiadek, a wśród panów Janusz Magiera, Zbigniew Marszałkowski i Maciej Rogala.

Bieg i chód odbył się na 4,2 km pętlach, w 90 % o nawierzchni asfaltowej. Biegacze maksymalnie mieli do przebiegnięcia 10 okrążeń, kijkarze do przejścia również 10. Zawody można było ukończyć po jednym okrążeniu, lecz bardzo niewielu zawodników wybrało tą opcję. Większość pokonywała co najmniej półmaraton.

W tym roku impreza miała bardzo wysoki poziom. 21 zawodników przebiegło królewski dystans. By załapać się do nagradzanej pierwszej piętnastki w biegu mężczyzn trzeba było przebiec cały maraton i to w odpowiednim tempie. Minimalny dystans dla pań, które chciały stanąć na podium to półmaraton.

W nordic walking podobnie by załapać się na ” pudło ” należało pokonać dystans maratonu.

Zawody biegowe wygrał Tomasz Kuliński z AZS AWF Katowice. Przebiegł maraton w 3 godziny 9 minut i 11 sekund. Wśród pań zwyciężyła Mariola Łanucha z Jastrzębia Zdroju. Pokonała dystans 29,5 km.

Wśród kijkarzy niepodzielnie dominował Paweł Mencewicz z wodzisławskiej Formy, który dystans 42,1 km przeszedł w czasie 5 godzin 1 minuta i 25 sekund. Zawody kijkarek wygrała Małgorzata Rencz z Orzesza która w regulaminowym czasie pokonała 38 km, a następnie przeszła kolejne 4 km by zaliczyć maraton.

Impreza odbyła się w ośrodku Gosław Sport Center. Zawodnicy którzy wcześniej skończyli zmagania sportowe mogli skorzystać z Grill Baru oraz z kompleksu saun i siłowni.

Organizatorami zawodów byli: KS Forma Wodzisław Śląski, Miasto Wodzisław Śląski oraz Gosław Sport Center. Zawody współfinansowane były z budżetu Miasta Wodzisław Śląski.