Koszykówka: dziewczyny  z Olimpii wygrały z zawodniczkami Stal Brzeg

Koszykówka: dziewczyny z Olimpii wygrały z zawodniczkami Stal Brzeg

Po ostatnio rozegranych meczach drużyna z Brzegu udowodniła że potrafi zaskoczyć i wygrać z zespołami z góry tabeli. Dlatego zawodniczki ŻKK Olimpia podeszły do tego spotkania z dużym dystansem i chłodną głową. Opłaciło się! Gospodynie zwyciężyły 62-51.

Zobacz
2022-01-30 2025 Autor: Grzegorz Matla
Worek medali przywieźli młodzi zawodnicy

W miniony weekend 27 zawodników Akademii Sportowej Top Team wystartowało w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży Jujitsu w Katowicach.

Zawodnicy po całym dniu spędzonym na macie odnieśli ogromny sukces i przywieźli ze sobą worek medali.

Zobacz
2022-01-26 1470 Autor: materiał prasowy
Koszykarze rozegrali pierwszy turniej w ramach Mistrzostw Śląska

W dniu 15.01.2022 najmłodsi koszykarze klubu MKS WODZISŁAW ŚLĄSKI rocznik 2011 i młodsi gościli w hali SP 28 Wodzisław: UKS SP 27 III Katowice, UKS MOS Opole i MKS Strzelce Opolskie.

Nasze nieustraszone zuchy w gronie najlepszych zespołów ze Śląska i Opolszczyzny prezentują się z zawodów na zawody coraz lepiej. Odnosimy pierwsze zwycięstwo w meczu z Katowicami, a w ostatnim meczu turnieju wygrywamy pierwszą połowę meczu 13-12!  z aktualnie najlepszym zespołem i liderem rozgrywek MKS Strzelce Opolskie. Staraliśmy się bardzo jednak na tą chwile rywale są od nas lepsi. Gratulacje dla naszych sportowych przeciwników. Ten bardzo dobrze rozegrany mecz daje nam impuls do dalszej pracy treningowej i wiarę że w przyszłości możemy sprawić nie jedną niespodziankę. Pograliśmy w koszykówkę w miłej atmosferze i dobrze bawiliśmy się na sportowo - przekazuje trener koszykarzy Marek Malik.

Wyniki turniejowe:

MKS Wodzisław Śląski - UKS SP 27 III Katowice 41:22

UKS SP 27 III Katowice - MKS Strzelce Opolskie 16:47

MKS Wodzisław Śląski - UKS MOS Opole 27:62

UKS SP 27 III Katowice - UKS MOS Opole 10:48

MKS Wodzisław Śląski - MKS Strzelce Opolskie 23:41(13-12)

Zobacz
2022-01-15 2151 Autor: Grzegorz Matla
Koszykarki pokonały swoje rywalki z Głuchołaz

Wodzisławianki z ŻKK Olipmia 60 do 59 pokonały przeciwniczki z Głuchołaz.

Dobra gra całego zespołu i kilka celnych rzutów za 3 punkty Kingi Karwot pozwoliły na utrzymanie prowadzenia przez większość meczu - relacjonuje jego przebieg Paulina Słodowy.

Zobacz
2022-01-13 6428 Autor: Grzegorz Matla
ŻKK OLIMPIA Wodzisław Śląski - KS Minibasketball Racibórz 50:33. Zobaczcie zdjęcia!

W piątek 7 stycznia młode koszykarki U13 ŻKK OLIMPIA Wodzisław Śląski zmierzyły się we własnej hali z rywalkami z KS Minibasketball Racibórz. Dziewczyny odniosły zasłużone zwycięstwo stosunkiem 50:33 (19:7, 5:13, 14:7, 12:6).

Zobacz
2022-01-08 2713 Autor: Grzegorz Matla
Mimo porażki, trener jest spokojny. Z tego będzie drużyna

W piątek 17 grudnia młode  koszykarki U13 (rocznik 2009 i młodsze) ŻKK OLIMPIA WODZISŁAW ŚLĄSKI, podopieczne trenera Damiana Hnidy,  podejmowały na własnym parkiecie mocny zespół UKS 27 Katowice. Faworytkami tego pojedynku były dziewczyny z Katowic, co potwierdziły na boisku wygrywając ostatecznie 81:66.

Zobacz
2021-12-18 1703 Autor: Grzegorz Matla
Przegrana jednym punktem boli najbardziej - mówią koszykarki

Dziewczyny szły jak burza. Zatrzymały je dopiero kontry w trzeciej kwarcie. Porażka jednym punktem boli najbardziej - mówią dziewczyny.

Zobacz
2021-12-13 2696 Autor: Grzegorz Matla
Siatkarki Zorzy z medalem wróciły do domu

28 listopada podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki wystąpiły w prestiżowym VI Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt „JASTRZĘBIE CUP 2021". Wodzisławianki zakończyły zmagania zdobywając srebrny medal.

Zobacz
2021-12-03 1275 Autor: Materiały prasowe
Grali dla Niepodległej. Turniej zgromadził tłumy

Turniej szachowy zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Baszta dnia 11.11.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim powrócił do tradycji turniejów organizowanych w Wodzisławiu Śl. z okazji Święta Niepodległości. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią UKS Baszta zorganizował turniej szachów szybkich dla dzieci w trzech grupach wiekowych: do lat 9, 13 i 16. Turniej przeprowadzono w systemie szwajcarskim w tempie gry 7 rund po 10 minut i 15 dodawanych sekund za każde posunięcie zawodnika. Sędzią głównym był pan Karol Ciepły.

Zobacz
2021-11-12 1865 Autor: UKS Baszta
SWD Wodzisław: tak się zdobywa gole!

Zawodniczki SWD Wodzisław Śląski pokonały wczoraj drużynę Ślęza - Wrocław 7:1. Gole zdobyły: Julia Piętakiewicz 4, Patrycja Sarapata 2, Nicole Jendrzejczyk 1.