Koszykarki pokonały swoje rywalki z Głuchołaz

Wodzisławianki z ŻKK Olipmia 60 do 59 pokonały przeciwniczki z Głuchołaz.

Dobra gra całego zespołu i kilka celnych rzutów za 3 punkty Kingi Karwot pozwoliły na utrzymanie prowadzenia przez większość meczu - relacjonuje jego przebieg Paulina Słodowy.

Zobacz
2022-01-13 6084 Autor: Grzegorz Matla
ŻKK OLIMPIA Wodzisław Śląski - KS Minibasketball Racibórz 50:33. Zobaczcie zdjęcia!

W piątek 7 stycznia młode koszykarki U13 ŻKK OLIMPIA Wodzisław Śląski zmierzyły się we własnej hali z rywalkami z KS Minibasketball Racibórz. Dziewczyny odniosły zasłużone zwycięstwo stosunkiem 50:33 (19:7, 5:13, 14:7, 12:6).

Zobacz
2022-01-08 2266 Autor: Grzegorz Matla
Mimo porażki, trener jest spokojny. Z tego będzie drużyna

W piątek 17 grudnia młode  koszykarki U13 (rocznik 2009 i młodsze) ŻKK OLIMPIA WODZISŁAW ŚLĄSKI, podopieczne trenera Damiana Hnidy,  podejmowały na własnym parkiecie mocny zespół UKS 27 Katowice. Faworytkami tego pojedynku były dziewczyny z Katowic, co potwierdziły na boisku wygrywając ostatecznie 81:66.

Zobacz
2021-12-18 1476 Autor: Grzegorz Matla
Przegrana jednym punktem boli najbardziej - mówią koszykarki

Dziewczyny szły jak burza. Zatrzymały je dopiero kontry w trzeciej kwarcie. Porażka jednym punktem boli najbardziej - mówią dziewczyny.

Zobacz
2021-12-13 2472 Autor: Grzegorz Matla
Siatkarki Zorzy z medalem wróciły do domu

28 listopada podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki wystąpiły w prestiżowym VI Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt „JASTRZĘBIE CUP 2021". Wodzisławianki zakończyły zmagania zdobywając srebrny medal.

Zobacz
2021-12-03 1077 Autor: Materiały prasowe
Grali dla Niepodległej. Turniej zgromadził tłumy

Turniej szachowy zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Baszta dnia 11.11.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim powrócił do tradycji turniejów organizowanych w Wodzisławiu Śl. z okazji Święta Niepodległości. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią UKS Baszta zorganizował turniej szachów szybkich dla dzieci w trzech grupach wiekowych: do lat 9, 13 i 16. Turniej przeprowadzono w systemie szwajcarskim w tempie gry 7 rund po 10 minut i 15 dodawanych sekund za każde posunięcie zawodnika. Sędzią głównym był pan Karol Ciepły.

Zobacz
2021-11-12 1695 Autor: UKS Baszta
SWD Wodzisław: tak się zdobywa gole!

Zawodniczki SWD Wodzisław Śląski pokonały wczoraj drużynę Ślęza - Wrocław 7:1. Gole zdobyły: Julia Piętakiewicz 4, Patrycja Sarapata 2, Nicole Jendrzejczyk 1.

Zobacz
2021-11-10 5947 Autor: Grzegorz Matla,
Kolejny udany weekend siatkarek ZORZY

W sobotni poranek młodziczki ZORZY podejmowały w rozgrywkach grupy mistrzowskiej bardzo silną ekipę z Częstochowy oraz faworytki  rozgrywek, ubiegłoroczne srebrne medalistki Mistrzostw Śląska, TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec.

Zobacz
2021-11-08 1379 Autor: ZORZA
Brawo panowie - krzyczeli kibice Odry Wodzisław. Mieli powód

Sam początek meczu mógł nieco zaniepokoić fanów wodzisławskiej piłki nożnej. Drużyna przeciwników już w siódmej minucie zdobyła gola z rzutu karnego.

Potem jednak zdecydowanie prowadzenie przejęła Odra. Potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi. Piłkarze Odry zeszli z murawy z poczuciem dobrze wykonanej roboty.

W ostatnim domowym meczu rundy jesiennej wygrywali 3-1 z Foto-Higiena Błyskawica Gać.

Bramki dla wodzisławskiego zespołu zdobyli: Marcin Wodecki 23', Mateusz Mielczarek 60'  i Jan Borek 88'.

- Było dobrze, szczególnie w drugiej połowie brawo - komentują ostatni domowy mecz Odry w rundzie jesiennej kibice drużyny.

Zobacz
2021-11-07 2927 Autor: Grzegorz Matla,
Unia Turza gromi ROW Rybnik 5:1!

Prawdziwe strzelanie urządzili sobie w sobotnie popołudnie piłkarze Unii Turza. Na własnym stadionie pokonali 5:1 ROW Rybnik. Zobaczcie zdjęcia!