zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwodzislaw.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny wodzisławskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~maziizam 2019-04-27 21:21:33

  Do Jacek Maciejewski
  Po co nowy dworzec budować wykorzystać dworzec PKP dorobić przystanki obok niego i miejsce na postój autobusów np na byłej bocznicy do ciepłowni dzisiejszy ZUS plus może cześć parkingu od Martusi od strony torów.
  Taki mniej więcej pomysł miało Towarzystwo Entuzjastów Kolei TEK
  https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1DeksYG-0YfM4B1WFHMm-K2uwhIc&ll=50.00774578854856%2C18.476111865749317&z=18
  No ale niestety władze nie są chętne takim rozwiązaniom aby połączyć dworzec kolejowy z autobusowym i zrobić prawdziwe centrum przesiadkowe.

 • ~Fred Kalusek 2019-04-27 20:39:54

  TAK TAK TO JEST PRAWDA , WIELE JESZCZE LUDZI MUSI ZGINĄĆ W TYM MIEJSCU AŻ RADNI I TA RESZTA KTÓRZY BIORĄ PIENIĄDZE ZA DARMO ŻEBY ZOSTAŁO POMYŚLANE ROZWIĄZANIE TEGO PROBLEMU !
  PRZECIEŻ CAŁY CZAS BYŁO DOBRZE JAK DWORZEC BYŁ PO DRUGIEJ STRONIE ULICY GDZIE JEST TERAZ PARKING !
  PANIE PREZYDENCIE NASZEGO WODZISŁAWIA , DLACZEGO PAN TEJ BULWERSUJĄCEJ SPRAWY NIE WEŹMIE W SWOJE RĘCE I NIE WYDA POLECENIA PRZYWRÓCENIA DWORCA NA STARE MIEJSCE ?
  CZEKA PAN AŻ BĘDZIE WIĘCEJ TRUPÓW W TYM MIEJSCU ?
  NA TO PAN CZEKA ?????
  A TAK DUŻE NIE POTRZEBA PRACY ŻEBY TO ZROBIĆ !
  I CO PAN PANIE PREZYDENCIE NA NASZĄ PROPOZYCJĘ ?
  MOŻE PRZEZ TEN NASZ POMYSŁ URATUJEMY CHOCIAŻ JEDNO ŻYCIE LUDZKIE ?
  NIECH TO PAN KONKRETNIE PRZEMYŚKLI ....

 • ~Fred Kalusek 2019-04-27 20:31:14

  ŻE TĄPNĘŁO ? TO NIC DZIWNEGO , JEST TAK ZA KAŻDYM RAZEM KIEDY GÓRNICY POD PRZYMUSEM MUSZĄ DRĄŻYĆ CHODNIKI I WYBIERAĆ ŚCIANY W ZAGROŻONYCH WYROBISKACH ! TO SIĘ NAZWA RABUNKOWE
  WYDOBYCIE !!!!!!!!!!!!!!!!
  DOPÓKI BĘDĄ RABUNKOWO WYBIERAĆ POKŁADY TO TE WSTRZĄSY BĘDĄ !!
  AŻ ZNÓW DOJDZIE DO TRAGEDII LUDZKIEJ !!!!
  ALE TO DO NASZEJ WŁADZY NIGDY NIE DOCIERA PRAWDA ?
  NAPISAŁ BYM JESZCZE WIĘCEJ NA TEMAT TEGO RABUNKOWEGO WYDOBYCIA ,
  ALE NIE BARDZO KOCHAM RACIBÓRZ ......

 • ~Fred Kalusek 2019-04-27 20:29:39

  ŻE TĄPNĘŁO ? TO NIC DZIWNEGO , JEST TAK ZA KAŻDYM RAZEM KIEDY GÓRNICY POD PRZYMUSEM MUSZĄ DRĄŻYĆ CHODNIKI I WYBIERAĆ ŚCIANY W ZAGROŻONYCH WYROBISKACH ! TO SIĘ NAZWA RABUNKOWE
  WYDOBYCIE !!!!!!!!!!!!!!!!
  DOPÓKI BĘDĄ RABUNKOWO WYBIERAĆ POKŁADY TO TE WSTRZĄSY BĘDĄ !!
  AŻ ZNÓW DOJDZIE DO TRAGEDII LUDZKIEJ !!!!
  ALE TO DO NASZEJ WŁADZY NIGDY NIE DOCIERA PRAWDA ?
  NAPISAŁ BYM JESZCZE WIĘCEJ NA TEMAT TEGO RABUNKOWEGO WYDOBYCIA ,
  ALE NIE BARDZO KOCHAM RACIBÓRZ ......

 • ~maziizam 2019-04-27 19:01:54

  Środków nie trzeba oddawać UE po 3-4 latach od inwestycji wiec do czasu budowy linii spokojnie czas 3-4 lat minie. Na piece masz program Czyste powietrze 53 tyś na dom z tego procent w zależności od dochodów, programy gmin z programów UE na dofinansowanie pieca np Markowice Godów Jastrzębie itd niestety ludzi mniej chwytnych na wymianę pieca niż miejsc na liście na dofinansowanie.
  Za to brak w Subregionie Zachodnim transportu publicznego, jednego biletu w nim połączeń miedzy miejscowościami.
  Własnie połączenie kolejowe Wodzisław-Jastrzębie ograniczy smród samochodów na drogach, ale tego nie widzisz bo smród ze samochodu to dobry zapach, a ten z pieca to truje :)
  SKM (Żory)-Rybnik-Wodzisław-Jastrzębie w bardzo istotny sposób rozwiązują problem komunikacyjny, korków i smrodu itd, ale po co lepiej niech każdy smrodzi autem itd.

  Pytanie proste w niedziele ile autobusów transportu publicznego jedzie przez np gminy Godów, Gorzyce, Lubomia powiatu Wodzisławskiego?
  Otóż nic .
  A kolej jakby nie było kursuje.
  Proponuje inne rozwiązanie jeden bilet lu całkowicie darmowa komunikacja publiczna zbiorowa w całym Subregionie Zachodnim co na pewno zmniejszy zanieczyszczenie środowiska w regionie w znacznym stopniu. nie tylko w sezonie grzewczym, ale przez cały rok.

 • ~vladislav 2019-04-27 17:57:50

  Działa tu jakaś zorganizowana grupa miłośników kolei do Jastrzębia. Więc raz jeszcze: 1. budowy tej trasy nie chce Jastrzębie więc mamy ją zbudować wbrew ich woli ? 2. Odszkodowania o których pisze Wro dotyczą prawdopodobnie zwrotu unijnych środków wydanych na ścieżki rowerowe. 3. Jastrzębie jako miasto się zwija 4. Pan Polok pisze o 500 milionach jak gdyby to były jakieś drobniaki. To są nasze pieniądze, które rząd zabiera z podatków i można je wydać na dużo ważniejsze cele. Na przykład na wymianę pieców w 50 tysiącach domów. Robi wrażenie ?

 • ~Jarosław Polok 2019-04-27 15:06:09

  Do Wro
  O jakiej przebudowie autostrady mówisz?
  Jak już to budowa wiaduktu kolejowego nad nią koszt około 20 mln plus podwyższenie nasypów obok A1.
  O jakie odszkodowania tobie chodzi ?
  Jeśli o podwyższenie nasypu kolejowego obok A1 to w większości zapas tam był a nawet wykup dwóch pasów ziemi - obszary leśne i rolne bez zabudowy to nie problem - jakoś jak budowali np obwodnicę Jastrzębia to wykupywali nie byłoby problemu o wiele szersze pasy do tego 4 wiadukty kolejowe i wiadukt drogowy i jakoś dało rady i to na szkodach górniczych.
  Linię Jastrzębie-Wodzisław zrobiono w dwa lata 1911-1913 bez maszyn budowlanych a jedyny pomocnicy człowiek to konie, w tym zrobili 3 mosty i 5 wiaduktów, ale dziś się nie da jednego wiaduktu zrobić?
  A kwota już na to jest zarezerwowana - 500 mln wiec spokojnie wystarczy na Wodzisław-Jastrzębie oraz Jastrzębie-Zebrzydowice z pętlą Jastrzębie ul Graniczna obok podhalańskiej do linii na Zebrzydowice, dając świetne połączenie komunikacyjne wewnątrz Subregionu Zachodniego jak i poza niego do Katowic, Gliwic, Cieszyna, Wisły czy Bielska,a nawet Krakowa.
  A działki po linii lk 159 i lk 170 są własnością państwową wiec o jakich odszkodowania mówisz, bo chyba nie o ścieżce rowerowej bo ta po 3 -4 latach może być zlikwidowana i nie trzeba się tym przejmować a linia na Jastrzębie ma być budowana po 2023.
  Niestety władze Godowa i Jastrzębia nie myślą ekonomicznie i wywalają w błoto 25,7 mln na głupotę niepotrzebną w tym własne 15% reszta pieniądze UE i teraz mają strach, że będą oddać to 85% i wola utopić 500 mln następne na odbudowę kolei do Jastrzębia przez mega szkody górnicze i nic z tego nie przyznać się do błędów.

 • ~Jacek Maciejewski 2019-04-27 14:38:18

  tak to sie konczy... galeria musi byc - nie ma problemu ale pseudo dworzec autobusowy z "parkingiem dla autobusów" plus do tego stojące autobusy po zatokach i na stacjach benzynowych, kwestią czasu było ze wczesniej czy pozniej cos tam sie wydarzy poważnego i mamy efekty. wina kierowcy autobusu ??? wątpliwa - uderzenie w autobus za drugimi drzwiami a wiec za połową autobusu !!! to nie motorower ze go nie widac. predkosc osobówki ??? napewno nie 50km/h. żal i szkoda człowieka i jednego i drugiego, myśle o kierowcy autobusu. a tak na marginesie czy konieczny jest dworzec autobusowy przy tak ruchliwym miejscu jak karuzela ??? setki osobówek i setki pieszych !!! naprawde nie ma miejsca zeby wybudowac dworzec z prawdziwego zdarzenia gdzies obok PKP ??? "Martusia" pa pa w inne miejsce i plac juz jest !!! czy wazniejsza jest kolejna biedronka (juz nie wiadomo ile ich jest w wodzislawiu)

 • ~Halina Błędowska 2019-04-27 12:49:50

  W Rogowie też odczuliśmy wstrząs

 • ~Wro 2019-04-27 09:48:00

  Strata czasu radnych na tematy, które są z góry przegrane. Szkoda że część osób nie może tego zrozumieć. Nikt nie wyłoży takiej kasy, aby wypłacać odszkodowania, przebudowywać A1 itp.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na jaki komitet zagłosujesz w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Oddanych głosów: 1173