zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwodzislaw.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny wodzisławskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~akx 2015-02-28 11:07:39

  To nie jest nawet problem tego pociągu. Polecam w weekend przejechać się z Katowic do Wodzisławia wieczorem. Pociąg dojeżdża tylko do Rybnika, później trzeba czekać na autobus nawet godzinę! I takim sposobem podróż z Katowic do Wodzisławia trwa nawet 2,5 godziny. Nadal jesteśmy zacofanym miasteczkiem, mimo, że mamy 12km do Rybnika i niecałe 60 do Katowic. Wstyd.

 • ~wodzislawianin1 2015-02-28 11:04:42

  jak pisze ellsi nie ma szans na to aby z tego pociągu korzystać, artykuł miałby sens jak by to piętnował w innym wypadku jest bez sensu. Nasi włodarze nie umieją zadbać aby pociąg z Katowic o 23 przyjechał do Wodzisławia. Ostatni pociąg jest w Wodzisławiu o 19.00 później psy du...ami szczekają.

 • ~janjanek 2015-02-28 10:55:18

  środek Europy, XXI w. między miastami liczącymi 140 tys. i 760 tys. mieszkańców i oddalonymi od siebie o nieco ponad 100 km. zaczyna kursować bezpośredni pociąg ! Wow

 • ~ellsi 2015-02-28 09:25:01

  To teraz niech ktoś odpowie jak się dostać z Wodzisławia na 4.30 do Rybnika. I jak wrócić. Wyjścia: mieć samochód (o dziwo jeszcze nie każdy ma), rowerem, na piechotę. Bo nic kompletnie nie jeździ na takie godziny. Pozostaje tylko proszenie kogoś zmotoryzowanego lub taksówka.

 • ~may 2015-02-27 18:46:23

  To jest akurat prawda. Większość kamienic posiada dojazd z dwóch stron - zazwyczaj z placem/podjazdem z drugiej strony - kupcy tam mogą parkować swoje i pracownicze auta. Dziwię się, bo raz marudzą o zakazie stawiania aut na powstańców, by potem stawiać tam swoje. Po drugie: o ile z zaparkowaniem samochodu na ul Konstancji problemu nie ma, bo faktyczny chodnik oddziela sklepy od drogi/parkingu, o tyle np na Powstańców jest to niemożliwe - to jest faktyczny deptak: albo idziesz środkowym pasem (vel aktualną drogą) albo idziesz miejscem wydzielonym na odpływ, szorując po elewacjach. Rozumiem, że ludzie przyjeżdżają z okolic SWD, ale na boga! Centrum nie jest takie wielkie, by trzeba było jeździć od sklepu do sklepu autem. Miasto powinno wydzielić jeden większy parking typowo dla klientów, z odpowiednimi cennikami wymuszającymi rotację samochodów. np. pierwsze 3h po 1zł, każda kolejna 2zł. (najlepiej niech zmienią wszędzie te cenniki, bo aktualne może faktycznie nie zachęcają do postoju) i tyle. Zaparkują na wyznaczonym miejscu, pochodzą po sklepach, kupią i odjadą - jak w galeriach handlowych. No ale w tym przypadku idąc deptakiem czy rynkiem zostaną rozjechani przez innych baranów. I kółko się zamyka.

 • ~ 2015-02-27 18:00:13

  @wodzislawianin1 - wystarczy, że druga połowa niepełnosprawnych jest naprawdę niepełnosprawna. Dla ciebie to pewnie bez znaczenia, dopóki sam nie staniesz się niepełnosprawnym. Może wówczas zmienisz sposób myślenia. Słowa o możliwości parkowania niepełnoprawnych to słowa Szymczaka. Przytoczone jedynie przeze mnie dla podkreślenia głupoty urzędniczej, którą udało się dokonać. Najwyraźniej czegoś nie doczytałeś bo pisałem o BRAKU MIEJSCA dla niepełnosprawnych, które po prostu zlikwidowano wskutek remontu tego odcinka drogi. Paradoksalnie w myśl prawa takie miejsce powinno istnieć czy to się miastu podoba czy nie. Zatem doczytaj przepisy, bodaj od września 2014 obowiązują nowe przepisy. Natomiast czasu na dostosowanie przepisów do wejścia ustawy było naprawdę bardzo dużo. Tyle, że w Wodzisławiu prawo sobie, życie sobie. Niepełnosprawnych to najlepiej chyba rozstrzelać, po prostu egzekucja od razu by pozbyć się problemu.

 • ~ 2015-02-27 15:58:51

  Jak można pytać o tak ważne sprawy kogoś kto cały czas zmienia zdanie i nie potrafi utrzymać biznesu w ścisłym centrum miasta?
  Zamknięte dla ruchu - źle, nie ma ludzi, otwarte dla ruchu - źle, ulica niewygodna dla pieszych, no to znowu zamknięta dla ruchu i znowu źle. Niech może na początek jeden z drugim 'kupcem' przestanie parkować samochód pod witryną swojego geszeftu i niech spojrzy z pięciu metrów, jak ten jego biznes się prezentuje...

 • ~tomek44310 2015-02-27 14:15:36

  Czy Wam się też wydaje, że po remoncie ta ulica będzie zwężona??

 • ~may 2015-02-27 09:35:32

  @mhl999: mieszkańcy centrum w porównaniu z innymi, muszą płacić za swoje miejsca postojowe. I tak, zakaz ruchu w centrum ma sens - chce przejść przez rynek czy deptak bez wycierania ścian czy bycia obtrąbionym czy też zwyzywanym, bo jakiś dupek musi sobie dojechać pod sam sklep, bo nie chce mu się przejść z parkingu 300m. Co innego jest puszczenie ruchu samochodów mieszkańców czy dostawców, których przejedzie max. kilku na godzinę, a co innego zrobienie z deptaka normalnej drogi, którą będzie przejeżdżało kilka samochodów... na minutę. Zwłaszcza, że te uliczki nie są dostosowane do takiego natężenia ruchu (co widać na przykładzie DEPTAKA ul. Kubsza od muzeum w dół, po puszczeniu tamtędy ruchu przez 5 miesięcy)

 • ~wodzislawianin1 2015-02-27 07:51:47

  mhl999 masz rację ale niech niepełnosprawni nie robią się aż tak niepełnosprawni 50% tych "niepełnosprawnych" pracuje pomimo, że ma renty chorobowe. Miejsca postojowe są dla karetek, które transportują osoby jeszcze bardziej chore od niepełnosprawnych, dlatego nawet jeśli "inwalida" stanie na miejscu karetki to nie można mieć do niego litości - bo on jej nie ma dla jeszcze bardziej chorych. Mandat i koniec kropka. To miejsce dla KARETEK a nie dla inwalidów.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz jakość powietrza w gminie Gorzyce?
Oddanych głosów: 339