zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwodzislaw.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny wodzisławskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~pietruch 2019-04-04 17:54:02

  W gruncie rzeczy na rynek nie ma po co iść. I w sumie nigdy za bardzo nie było większego pomysłu na to.

 • ~may 2019-04-04 17:52:46

  I ok, kamienice są prywatne, ale z racji lokalizacji, miasto powinno mieć jakieś prawo głosu co do najmujących. Zobaczcie sobie jak wygląda Rynek.
  Nie ma tam nic, co by ludzi przyciągało. Pilsner, Pod Arkadami, Fanaberia/Wiejska Chata. A co dalej? Społem, ok. Bank. Lombardy, kredyty, sklep z fajkami i fifkami, nie firmowego ciuchy, antykwariat połączony z ze sklepem z solarami dachowymi, nie firmowe buty, itd. Jedno wielkie nic.
  Na rynku nigdy nie było dużo zieleni, to co zrobiło miasto? Powycinało jeszcze te resztki. Zaorali wszystko. W lato jest tam jedna wielka patelnia. A oni siedzą w klimatyzowanym UM i zastanawiają się, dlaczego na Rynku nie ma ludzi. No banda idiotów…

 • ~Bogdan Srogdan 2019-04-04 17:49:47

  Wydział Rozwoju i Dialogu-coś pięknego, tylko czekać aż utworzą wydział muzyki i tańca albo wrażliwości i empatii. Co się z tym miastem dzieje?

 • ~may 2019-04-04 17:42:04

  @Andrzej Musioł: Pomysł jest super i ja sam pisałem o tym już od kilku lat. Jednak nie do końca jestem przekonany lokalizacją - ja wówczas optowałem za tym tzw "targowiskiem miejskim" przy Hali Targowej. W tej chwili jest tam syf, wietnamskie ubrania itd. Zaorać, uprzątnąć i zrobić biobazar (zobaczcie jak to genialnie wyglada w Katowicach). Tylko tam nie ma drących się przekup, tylko okoliczni rolnicy, producenci mięsa, miodów itd)

  @Panie Jamioła
  Wombat Dirt Jump Cup - był jeden raz, podobnie jak Extreme Bike Tour. Jarmarków wielkanocnych już dawno nie ma. Bożonarodzeniowe? Macie na myśli tą chińską tandetę którą tam sprzedają? Co to za Jarmark Bożonarodzeniowy, który jest czynny od 10 do 17?! Dla kogo to jest robione?! Po cholerę robicie jarmark który trwa przez 2 tygodnie i jest tam wielkie nic, zamiast zrobić DOBRE 3 dni we WŁAŚCIWYCH GODZINACH? Niech zaczyna się od 16 i trwa np do 21-22. Ale zamiast chińskiej tandety i innych zamkniętych budek niech tam będzie coś sensownego. Regionalni wystawcy: miody, chleby, sery, szynki, pierniczki i coś co zachęci ludzi do przyjścia! Kiełbachy i sery z grilla, rozgrzewający grzaniec, kolędy grane przez zespoły. Skumulujcie to wszystko do 3 dni.
  Boże, czasami mam naprawdę wrażenie, że w tym UM kompletnie nikt nie myśli. Robią wszystko byle jak, byle by było i mieszkańcy nie marudzili i tyle.

  Co więcej: dziwicie się, ze na rynku jest pusto. Nie chcecie tam jeszcze więcej samochodów upchać? Polacy się nauczyli, że muszą dojechać autem pod same drzwi sklepu. Zróbcie to co w Rybniku. Zakaz wjazdu (poza 1h na wyładowanie towaru) Ale to musi być respektowane. Przecież to kpina, żeby w strefie zamieszkania, pieszy musiał uciekać przed autami i musiał się przeciskać do sklepów między autami, bo stoją zaparkowane jak chcą. Wywalcie je ze wszystkich bocznych uliczek gdzie nie ma parkinów (Na powstańców nie ma w ogóle parkingu, a stojących tam aut tyle, że przejść nie można - i to wszystko w strefie zamieszkania)

 • ~kristof 2019-04-04 16:51:09

  Podoba mi się pomysł targowiska za symboliczną opłatą. Olać właścicieli kamienic, bo na ich refleksję bym nie liczył. Może zagospodarować rynek czymś takim jak drewniane stragany - tak jak na jarmarku i udostępnić go lokalnym przedsiębiorcom za 1 zł na miesiąc. Oczywiście ta możliwość byłaby pod warunkiem udziału w konkursie, w którym promocja miasta czy nawet powiatu jest głównym kryterium. Pokazujesz jakie korzyści nam dajesz, jaki masz pomysł, jak przyciągniesz ludzi do miasta, a my dajemy Ci miejsce w centrum za 1 zł.

 • ~Andrzej Musioł 2019-04-04 15:41:56

  Lokale na wodzisławskiej Starówce stoją puste, bo potencjalni klienci z Wodzisławia i okolic mają możliwości zrobienia podstawowych zakupów w swoich dzielnicach lub okolicznych miejscowościach. Co więc mogło by ich przyciągnąć w okolice Rynku? Myślę, że wzorem wielu mniejszych miast Europy Zachodniej i Południowej należałoby na wodzisławskim Rynku uruchomić targowisko z lokalną żywnością i lokalnymi płodami rolnymi. Targowisko, które byłoby dostępne dla sprzedających codziennie za symboliczną opłatą.

 • ~Sky 2019-04-04 15:07:30

  Tak to właśnie wygląda gdy właściciele kamienic oczekują gruszek na wierzbie, a o krzywej Laffera nigdy nie słyszeli. Każdy przerzuca się odpowiedzialnością za wymieranie miasta, a w gruncie rzeczy niewiele ktokolwiek z tym robi. Owszem, są wydarzenia o których mowa w artykule, ale z jarmarku wielkanocnego już zrezygnowano, można jedynie dodać jarmarki staroci jako wydarzenie cykliczne (dla przypomnienia odbywają się w pierwszą niedzielę każdego miesiąca). Miasto wymiera po 18? No odkrycie Ameryki, trzeba było wynająć ekspertów żeby to stwierdzili. Pytanie powinno być inne - co ludzie mają robić na rynku i w jego okolicach po godzinie 18? Sklepy są pozamykane, otwarte są lokale gastronomiczne i apteki, ale jak ludzie już wejdą to ich nie widać na płycie rynku. W okresie letnim są ogródki, ale jest ich bardzo mało, a frekwencja też nie powala. Co można zrobić aby ożywić centrum miasta? Potrzeba dobrych marek, które przyciągają ludzi i wzajemnie są dla siebie konkurencją, dzięki temu zależy im na kliencie. Akurat o lokal po CCC się nie martwię, bo jest to jedna z najlepszych lokalizacji w Wodzisławiu i w gruncie rzeczy dziwię się, że natychmiast nie został zajęty przez nowego najemcę. Wzdłuż rynku idą masy uczniów w różnym wieku codziennie przynajmniej 2 razy, można pod nich zrobić kilka młodzieżowych sieciówek. Dobre marki nie mają problemu "żeby ujechać". Można otwierać te sklepy jako franczyza i rozmieścić je i na Rynku i na Małym Rynku i na ulicach dochodzących do Rynku - wówczas wygeneruje się potoki potencjalnych klientów. Oczywiście kino w lokalu wolnostojącym w centrum miasta to mus (kiedy w końcu to ktoś pojmie, że kino nie musi być w galerii?). Na koniec zostawiłem równie ważną rzecz - wszędzie od lat siana jest propaganda, że Wodzisław jest be, taki i owaki. Zbyt wielu ludzi to mówi zupełnie nie zastanawiając się nad tym. Potem jadą na zakupy do Rybnika i tym samym pogarszają sytuację swojego miasta, potem wracają i powiedzą, że ten Rybnik to taki fajny jest, a fajny jest dlatego że oni zrobili wokół swojego miasta otoczkę "zajebistości" i większość nie tylko w to uwierzyła ale sama powiela te schematy. Jest to dobre dla Rybnika, ale jest tragiczne w skutkach dla Wodzisławia. Ludzie obudźcie się, pozdrawiam.

 • ~Piotrek 2019-04-04 14:47:18

  Nie sądzę, że czynsz jest głównym powodem. Mamy piękne centrum, ale nikt nie potrafi go aktywizować. Już od kilku lat jest tendencja znikania z centrum, i co robi Urząd Miasta? Pozwala postawić Karuzelę. Kurtyna. W Karuzeli co prawda nie ma niczego ciekawego, ale ludzie i tak wolą po niej chodzić bo są sieciówki. Więc po co chodzić po centrum skoro można po Karuzeli?
  Drugi akt spektaklu żenady, kiedy prezydent miasta twierdzi, że nie warto się starać bo wodzisławian jest mniej, niż rybniczan czy jastrzębian.
  Komunikacja miejska leży i kwiczy, a najlepszy transport jest... do Rybnika. Jak ludzie mają dojechać do centrum?
  W Wodzisławiu nie ma normalnego kina, nie ma sensownych miejsc żeby gdzieś pójść i posiedzieć i zjeść.
  Nie aktywizuje się też działalności gospodarczych, zwłaszcza większych i mniejszych ale ciekawych.

 • ~andrzejek 2019-04-04 14:20:41

  Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być znacjonalizowanie kamienic w ścisłym centrum (oprócz tych w których właściciele prowadzą swój biznes), inaczej wszystkie starania by rynek odżył idą na marne, bo to tylko nabijanie kabzy kamienicznikom.

 • ~kristof 2019-04-04 13:52:46

  Zdecydowanie to problem wynikający z oczekiwań właścicieli kamienic, które oderwane są od rzeczywistości. Większość właścicieli kamienic to osoby zamieszkujące duże miasta i dla nich czynsz na poziomie 10 tys. zł wydaje się im przystępny. Cóż, Wodzisław to nie Bielsko czy nawet Rybnik. Niewidzialna ręka rynku sama powinna to ustabilizować, ale musi upłynąć parę dobrych lat. Jak tak się zastanowić to pozostały tylko lokale, w których działalność prowadzą sami właściciele.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto wyszedł zwycięsko ze starcia rząd - nauczyciele?

Oddanych głosów: 49