zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwodzislaw.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny wodzisławskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~PimpaLesna 2019-09-09 11:50:02

  @Alek135 - nasi samorzadowcy sa zbyt prymitywni aby wymyslec cos takiego.

 • ~PimpaLesna 2019-09-09 11:48:34

  @pietruch - a dlaczego nie do gulagu, stary komuchu?

 • ~Wojciech Kotyla 2019-09-08 23:27:02

  Prezydent Kieca który stroni od politykowania w samorządach daje dobitny przykład jak nie należy tego robić. Zamiast poprzeć wszystkich kandydatów chętnych do działania na rzecz regionu, co było by bardziej obiektywne ze względu na piastowane stanowisko. Jeszcze lepiej nie popierać nikogo i podjąć współpracę z wybranymi

 • ~Wojciech Kotyla 2019-09-08 23:24:38

  Co do cen to jeszcze można podać przykład zakup słodyczy z zamkowej do urzędu po wyższej cenie niż sklep ma w detalu. Prawda, że fajnie? Są na to dokumenty żebyś nie pisał, że ktoś komuś coś powiedział ;)

 • ~Wojciech Kotyla 2019-09-08 23:23:07

  Dyrektor z nadania? Daleko nie trzeba szukać - Kalinowska osoba powołana na stanowisko zastępcy prezydenta, a reputacja wątpliwa bo jednak z wyrokiem na karku - wszak sama przyznała się na podrobienie podpisu. Powołanie takiej osoby na stanowisko tak ważne z punktu widzenia zaufania publicznego jest potężną pomyłką w tak krótkim okresie czasu. Pytanie co ma większy kaliber ;-) Ogrodnik też przecież dostał stołek w urzędzie po znajomości choć można było zrobić konkurs, ale wówczas kolega mógłby się nie dostać. Zrobiono za to konkurs na mało istotne stanowisko asystenta Prezydenta. O zleceniu projektu placu zabaw "synowi naczelnika Kuleja" też może warto wspomnieć? I tak możemy mnożyć obaj. Co do wyniku wyborczego masz go tutaj https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/241504#results_elect_council

  ułóż sobie procentowo wyjdzie, że Szwagrzak uzyskał więcej głosów od Kalinowskiej pod kątem okręgu wyborczego z których startowali.

 • ~Wojciech Kotyla 2019-09-08 23:12:59

  ~mnemo lubisz upraszczać sprawy to głębsza dyskusja nie ma sensu. realia rynku detalicznego nie są realiami rynku hurtowego. pomijasz wątek sponsoringu przez radnych. tak jakby tego tematu nie było za to próbujesz mnie zbyć upiększającym się wodzisławiem. nie rozumiejąc najwyraźniej, że dbanie o infrastrukturę to m.in. zadania miasta i nikt tu nikomu łaski w tej kwestii nie robi. zaniedbań jest sporo - pewne pierdoły, trwają latami, choć nie powinny, ale lepiej przecież pierwszakom dać tyty i nazwać to wewnętrzną promocją. i rozumiem, że one się cieszą, bo każde dziecko się ucieszy ale dorośli już nie rozumieją jak można ich zbywać latami obiecując różne rozwiązania tematu, których rozwiązanie nie następuje. na konkurencyjnym portalu masz fajny komentarz "Na cmentarzu nie ma się jak polansić po wykonanej robocie. Wizerunkowo korzystniejsze były tyty dla pierwszaków." i tak z wieloma sprawami. nie wytkniesz to nikomu to nie przeszkadza. i za każdym razem jest "wiemy o problemie, pracujemy nad jego rozwiązaniem" to jasno pokazuje, że urząd i wszelkie jednostki mu podlegające nie działają jak trzeba. był też wątek o światłach na cyganku. fb miasta czy kiecy nie jest odzwierciedleniem rzeczywistych poglądów bo te nieprzychylne są po prostu usuwane. jeśli podoba ci się sfałszowany obraz rzeczywistości to proszę bardzo. Komunikacja publiczna leży a przynajmniej od wielu lat jest stagnacja w tym temacie. Brak realnej integracji z gminami ościennymi a to jest klucz do dobrej komunikacji. O ograniczaniu kursów poza godzinami szkoły nie wspomnę. Proponuję zrobić eksperyment ok. 800tys jakie idą na promocję miasta przekazać bezpośrednio na zadania miasta bez jego promowania. Wówczas wizerunek miasta będzie o wiele bardziej pozytywny. Na dziś wyjdzie ponad 1mln na dzielnicę (dzieląc sumę przez liczbę dzielnic) - przez te wszystkie lata tyle uciekło dzielnicom . Upraszczając 800tys przy obecnym podziale podwoi praktycznie budżety rad dzielnic jakie miały jeszcze kilka lat temu. Ciekaw jestem co ludzie wybiorą rozdawnictwo pod publikę czy realne działania?

 • ~Maja 2019-09-08 12:12:04

  Co z drogą Pszowską z Wodzisławia aż do centrum Pszowa ?
  Ta droga się dosłownie rozpada, w wielu miejscach są pęknięcia w nawierzchni na trzy centymetry, brak chodnika po jednej stronie, słabe oświetlenie.
  Skrzyżowanie Pszowska( obok nowego marketu) w kierunku Zawady to horror, koleiny na wysokość podwozia!

 • ~Maja 2019-09-08 07:14:18

  @mnemo „W ostatnich latach Wodzisław pięknieje i mnóstwo ludzi to widzi, więc nie przesadzaj z tymi zaniedbaniami,....”

  Gratuluje dobrego samopoczucia ;)

  Ha ha ha

 • ~mnemo 2019-09-07 08:50:33

  ~Wojciech Kotyla - co do szwagrzaka, jak dla mnie to nic nie warty pieniacz,który znalazł się w tym miejscu dzięki przypadkowi. Spójrz w sprawozdania wyborcze. Zaglosowało na niego jakieś 240 osób!!! Co to jest? A gość zachowuje się jakby został księciem na zamku. Nie wiem czy wiesz ale funkcja dyrektora pralni, którą on pełni to też była niezła afera swego czasu. Na stanowisko bez żadnego konkursu wsadził go teść, ówczesny starosta. Gość nic w życiu nie robił, z zawodu dyrektor z nadania.

 • ~mnemo 2019-09-07 08:42:36

  ~Wojciech Kotyla - nie znam wymiarów tyt więc stąd uproszczenie, tak czy siak ich cena pozostaje dla mnie w normie biorąc pod uwagę realia rynku. Uproszczenie i tworzenie spiskowych teorii to dla mnie gadanie, "coś ktoś mi gdzieś powiedział, ale i tak nie wiem czy to prawda" ale z góry zakładasz, że urząd to złodzieje i "hur dur bioro moje piniondze".
  Nie wiem czy słyszałeś o czymś takim jak "promocja wewnętrzna" i w tym wypadku cała ta akcja się w to zgrabnie wpisuje. Bardzo niewielkim kosztem zresztą. Między innymi dzięki takim zagraniom tworzy się pozytywny wizerunek miasta i pozytywny lokalny patriotyzm. Spójrz sobie na fb miasta i kiecy, ilu ludzi piszę i mówi, że jest dumnych ze swojego miasta.
  W ostatnich latach Wodzisław pięknieje i mnóstwo ludzi to widzi, więc nie przesadzaj z tymi zaniedbaniami, zawsze będzie coś do zrobienia. Ja trochę jeżdżę po Polsce i poważnie, nie mamy się czego wstydzić na tle innych miast.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Stadion Miejski w Wodzisławiu powinien zostać zmodernizowany?
Oddanych głosów: 541