zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwodzislaw.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny wodzisławskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Maja 2019-09-08 07:14:18

  @mnemo „W ostatnich latach Wodzisław pięknieje i mnóstwo ludzi to widzi, więc nie przesadzaj z tymi zaniedbaniami,....”

  Gratuluje dobrego samopoczucia ;)

  Ha ha ha

 • ~mnemo 2019-09-07 08:50:33

  ~Wojciech Kotyla - co do szwagrzaka, jak dla mnie to nic nie warty pieniacz,który znalazł się w tym miejscu dzięki przypadkowi. Spójrz w sprawozdania wyborcze. Zaglosowało na niego jakieś 240 osób!!! Co to jest? A gość zachowuje się jakby został księciem na zamku. Nie wiem czy wiesz ale funkcja dyrektora pralni, którą on pełni to też była niezła afera swego czasu. Na stanowisko bez żadnego konkursu wsadził go teść, ówczesny starosta. Gość nic w życiu nie robił, z zawodu dyrektor z nadania.

 • ~mnemo 2019-09-07 08:42:36

  ~Wojciech Kotyla - nie znam wymiarów tyt więc stąd uproszczenie, tak czy siak ich cena pozostaje dla mnie w normie biorąc pod uwagę realia rynku. Uproszczenie i tworzenie spiskowych teorii to dla mnie gadanie, "coś ktoś mi gdzieś powiedział, ale i tak nie wiem czy to prawda" ale z góry zakładasz, że urząd to złodzieje i "hur dur bioro moje piniondze".
  Nie wiem czy słyszałeś o czymś takim jak "promocja wewnętrzna" i w tym wypadku cała ta akcja się w to zgrabnie wpisuje. Bardzo niewielkim kosztem zresztą. Między innymi dzięki takim zagraniom tworzy się pozytywny wizerunek miasta i pozytywny lokalny patriotyzm. Spójrz sobie na fb miasta i kiecy, ilu ludzi piszę i mówi, że jest dumnych ze swojego miasta.
  W ostatnich latach Wodzisław pięknieje i mnóstwo ludzi to widzi, więc nie przesadzaj z tymi zaniedbaniami, zawsze będzie coś do zrobienia. Ja trochę jeżdżę po Polsce i poważnie, nie mamy się czego wstydzić na tle innych miast.

 • ~Wojciech Kotyla 2019-09-07 08:10:27

  Co do Szwagrzaka to zapytam kto jest ważniejszy Przewodniczący Rady Miasta czy radny "sponsor" ?

 • ~Wojciech Kotyla 2019-09-07 07:57:23

  ~mnemo uśredniona cena to trochę uproszczone podejście mające na celu znaleźć argumentację co do ceny. raz, że 480 tyt to cena hurtowa a ta rządzi się innymi zasadami, dwa tyta ma konkretne parametry średnicy/wysokości. wówczas możesz się bawić w porównania. prosty nadruk nie ma większego znaczenia bo realnie jest bardzo tani, a z takim mamy do czynienia. ktoś mi jednak powiedział (urzędnik) że cena do urzędu to na ogół x2 z odpowiednim bonusem dla zamawiającego. ile w tym prawdy to już inna kwestia. formalnie prawnie, oferta jest ofertą. wszyscy są kryci, a elektronicznych licytacji ofert pewnie długo nie doświadczymy w urzędach bo jak to powiedział jeden z właścicieli firm współpracujących z urzędem - zadzwonili do mnie z urzędu, że przebili mi ofertę to musiał dać 100 więcej żeby nikt mi nie wszedł na rynek. zgodzę się z tym skąd idzie kasa bo w żaden inny sposób nie można jej ująć inaczej w kwalifikacji wydatków. kiedyś urzędnik mi powiedział, że jak nie wiesz jak coś ugryźć by wydać pieniądze to nazwij to 'promocją' - tylko co tu promujesz i kto jest jej odbiorcą w tym przypadku? naciąganie rzeczywistości do granic absurdu. większość ludzi nie zwraca na to uwagi bo cieszą się jak małe dzieci, że mogą coś dostać i władza o nich myśli. może i jest to miłe ale w przypadku wydatków nieracjonalne. i urząd to nie firma, która może sobie szastać kasą. nie chodzi o małą kwotę ale zasadę. poza tym z tych małych kwot w skali roku robi się większa kasa. wtedy punkt widzenia może się znacząco zmienić patrząc na wieloletnie zaniedbania i ciągły argumnet nie ma pienędzy. dlatego moja ocena wynika z racjonalnego podejścia do rzeczywistości i zadań jakie ma miasto. prawo do wypowiadania swojej opinii ma każdy i nie ma to nic wspólnego z krytyką czy byciem malkontentem czy robienia coś dla "miasta". po to wybierana jest władza by ta robiła jak trzeba i co trzeba. zatem urząd niech robi to co wynika z zadań wynikających z ustawy bez odwlekania spraw latami. ps. zapomniałeś czy celowo pominąłeś wątek - Sponsoring w urzędzie to nie jest prywatna sprawa gdyż to urząd przyjął i powinno to być wykazane?

 • ~mnemo 2019-09-07 06:51:17

  A ja będę się upierał, że twoja ocena wynika z krytykanctwa tylko i wyłącznie. Rozdawnictwo mnie nie interesuje, nie korzystam. Ale z tego co widzę po komentarzach na fb to rodzice jednak z tyt zdecydowanie zadowoleni. 4 tysie mówisz przepłacone? Specjalnie wszedłem na allego sprawdzić cenę "tyt" od 5 do 20 zł za sztukę. Uśrednijmy, że jedna pi razy drzwi mogła kosztować dychę. Już ci wychodzi prawie 5 k. za 480 tyt. Więc o jakim przepłaceniu ty mówisz? Przypuszczam, że kasa na to idzie z promocji, albo innego funduszu reprezentacyjnego. W skali miasta to żadne pieniądze. A pytanie "co ty zrobiłeś?" jest bardzo na miejscu. Malkontentów, którzy siędzą przed klawiaturą i krytykują jest mnóstwo, geniuszy którzy widzieli by to lepiej też pełno, mało tylko takich, którzy robią coś pozytywnego. A jak już się znajdą jak z tytami to zjawia się taki szwagrzak albo kotyla.

 • ~Wojciech Kotyla 2019-09-06 17:44:10

  50 lat? a przy jakich obciążeniach dróg jest liczona ta wytrzymałość?

 • ~Wojciech Kotyla 2019-09-06 13:39:21

  Mnemo pozostanę przy swojej ocenie, że inicjatywa jest głupia. Naprawdę urząd ma poważniejsze sprawy na głowie, które wynikają z ustawy i narzuconych zadań i to one powinny być priorytetem. Obawiam się jednak, że rozdawnictwo jest dla Ciebie bardziej cenne niż porządnie wykonana robota. 4130zl na 400 tyt z małym jakiej za kawałek papieru? Przepłacone jak cholera. Ciekawe kto zlecenie dostał. Dlaczego zawsze odbijacie piłeczkę "co ty zrobiłeś.." to jest tak prymitywne, że szkoda gadać. Cały aparat urzędniczy jest od tego żeby sprawy mieszkańców były załatwiane. Poczytaj komentarze na FB u Kiecy. Okazuje się,że ludzie czekają latami na chodnik. Takich głupich drobnostek są dziesiątki w każdej dzielnicy. Sponsoring w urzędzie to nie jest prywatna sprawa gdyż to urząd przyjął i powinno to być wykazane.

 • ~Alek135 2019-09-06 09:36:04

  Czy karanie jest rozwiązaniem? Czy nie warto aby służby zamiast karać i zastanawiać sie nad jeszcze większymi karami pomyśleli nad wytyczeniem miejsc w lesie w danej miejscowości do jady na motocyklach cross? Czy ten artykuł nie wywoła jeszcze większego zainteresowania wśród głównie młodych i nie pobudzi ich wyobraźni ?

 • ~mnemo 2019-09-06 07:08:05

  ~Wojciech Kotyla - Inicjatywa jest jak dla mnie całkiem pozytywna, a nie głupia. ad1. Nie znam ustawy o samorządzie gminnym. Ale jak dla mnie skoro miasto wydało kasę jedynie na same tyty, to nie widzę problemu. Równie dobrze mogli by ją wydać na jakieś ulotki czy inne materialy promocyjne.
  ad.3 Nie wątpię, że miałbyś tysiąc genialnych pomysłów, ale ten też jest całkiem fajny. Ale skoro wiesz lepiej,to pochwal się co ty dobrego zrobiłeś dla miasta poza wiecznym krytykanctwem.
  ad.4 A czemu ktokolwiek miałby ci się spowiadać z tego ile dał na słodycze? To prywatna sprawa sponsorów.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Stadion Miejski w Wodzisławiu powinien zostać zmodernizowany?
Oddanych głosów: 545