Pandemia, wojna, inflacja - to powody, przez które w ostatnim czasie szukamy oszczędności, ale także sposobu na zabezpieczenie się finansowo. Aby dobrze inwestować, trzeba przede wszystkim określić swoje możliwości, a w co warto zainwestować?
2023-03-30 16:00Miesięcznik samorządowy Wspólnota opublikował coroczny raport o wydatkach samorządowe na inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jak w zestawieniu wypadł powiat wodzisławski oraz wchodzące w skład powiatu gminy?
2021-10-11 20:59Zakończyło się głosowanie w ramach wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy zadecydowali, które inwestycje doczekają się realizacji w przyszłym roku. Wśród nich znalazły się też trzy z powiatu wodzisławskiego.
2020-09-30 09:07Stopniowe zwiększenie wydobycia węgla z poziomu 14,8 obecnie do 18 mln ton w 2030 roku, wzrost wydajności z 700 na 850 ton na osobę, zwiększenie zatrudnienia o około 1000 osób – to niektóre założenia zaktualizowanej strategii Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
2020-02-14 09:34Remonty budynków miejskich, rewitalizacja zieleni, roboty drogowe - prezentujemy rozpoczęte bądź niedawno zakończone inwestycje w Wodzisławiu Śląskim.
2020-01-10 13:00Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ostatniego grudnia 2019 roku wykonawca, firma Intercor, zakończył budowę ponad 10-kilometrowego odcinka drogi Racibórz-Pszczyna. Kiedy nią pojedziemy?
2020-01-03 10:42Wydatki majątkowe gminy Gorzyce ustalono w budżecie na poziomie ponad 15 mln zł. Oto lista najważniejszych inwestycji na 2020 r., które zostaną zrealizowane dzięki tej kwocie.
2019-12-31 10:48Rada Powiatu Wodzisławskiego podczas sesji 19 grudnia uchwaliła budżet Powiatu Wodzisławskiego na 2020 r. Projekt poparło 24 radnych.
2019-12-20 15:33Takiego obrotu sprawa chyba nikt się nie spodziewał. Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej Wodzisławia radni nie przyjęli budżetu na 2020 rok. Do przyjęcia budżetu zabrakło głosu radnej Krystyny Warcok, która wstrzymała się od głosu.
2019-12-20 13:06Wczoraj informowaliśmy Was, że prezydent Wodzisławia – Mieczysław Kieca ma obawy o losy projektu budżetu jaki przedstawił radnym. Czy to obawy uzasadnione? Spytaliśmy samych radnych. Jedno jest pewne: radni większościowej koalicji będą mieli z pewnością wiele uwag i poprawek do uchwały budżetowej.
2019-12-12 13:39Poszukiwania zakończone. Mundurowi odnaleźli ciało 37-latka ze Skrzyszowa
37415Mając ponad 3 promile prowadziła samochód. Podróż zakończyła na ogrodzeniu
9303Wyłączenia prądu w powiecie wodzisławskim. Sprawdźcie harmonogram
8228Pożar mieszkania po wybuchu petardy. Nie nadaje się ono do mieszkania, potrzebny remont i pomoc
6788Pierwsze wyłączenia prądu w nowym roku. Sprawdźcie harmonogram
396250 wykroczeń i 19 mandatów. To efekt jednodniowych działań akcji "Bezpieczny pieszy"
1Razem w obronie elektrowni i przemysłu. Dziś wielki protest związkowców w Warszawie (foto, wideo)
1Poszukiwania zakończone. Mundurowi odnaleźli ciało 37-latka ze Skrzyszowa
0Od września jedna godzina tygodniowo religii w szkołach. Jest rozporządzenie MEN
0Dostęp do nowoczesnych technologii i praktycznego wsparcia. I LO z patronatem firmy PREVAC
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert