Stowarzyszenie Wiara-Nadzieja-Miłość od dłuższego już czasu wspiera bezdomnych w Wodzisławiu Śląskim i okolicach. Po długich rozmowach otrzymali oni także lokal, aby móc wspierać osoby potrzebujące. Ten wymaga jednak remontu, stąd właśnie ta zbiórka.
2022-08-05 11:00Od roku pomagają bezdomnym za swoje pieniądze. Mowa tutaj o stowarzyszeniu WIARA-NADZIEJA-MIŁOSC, które zostało utworzone przez małżeństwo na terenie Wodzisławia. Para pomaga potrzebującym jak może, ale brakuje im możliwości finansowych. W ostatnim czasie stowarzyszenie otrzymało lokal, jednak wymaga on solidnego remontu, na który nie ma funduszy.
2022-07-06 15:00W poniedziałek, 24 stycznia obchodziliśmy 77. rocznicę Marszu Śmierci. Podobnie jak w ubiegłym roku z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne obchody upamiętniającego tragiczną tułaczkę dziesiątek tysięcy więźniów obozu oświęcimskiego z 1945 r. miały skromny i kameralny charakter.
2022-01-25 09:33Udział w dzisiejszej debacie zadeklarowało około 30 mieszkańców miasta. Ci, którzy przyszli byli gotowi dyskutować o rozwoju budownictwa w mieście. Czy udało się znaleźć porozumienie?
2021-10-28 17:58Na moment w Wodzisławiu zrobiło się tęczwo. A to za sprawą pierwszego Wodzisławskiego Marszu Równości, który przeszedł ulicami miasta. Było kolorowo, głośno i jak zauważa policja bezpiecznie. Byliście?
2021-10-16 17:54Dziś w południe wiceprezydent Wodzisławia – Izabela Kalinowska spotkała się z radnymi i mieszkańcami na Osiedlu Batory. I po raz kolejny usłyszała, że wodzisławianie są przeciwni wycince lasu pod budowę mieszkań komunalnych. Mieszkańcy zarzucili władzom Wodzisławia, że przez ostatnie lata nie zadbały o przygotowanie innych terenów pod budownictwo mieszkaniowe.
2021-09-27 17:03Już rano informowaliśmy Was o kryzysie w Odrze Wodzisław. Stanowisko w tej sprawie zajęły wywołane do tablicy władze miasta. Izabela Kalinowska podkreśla: miasto nie odpowiada za sytuację finansową Klubu.
2021-09-06 16:00Wodny plac zabaw dla dzieci zamiast labiryntu w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Podoba Wam się taki pomysł?
2021-07-17 10:54Dlaczego musimy się stąd wyprowadzić? Nie wiemy do końca - mówi Grażyna Mnich - wiceprezes Towarzystwa Charytatywnego „Rodzina”. Od wielu lat ci ludzie pomagali bezdomnym i biednym mieszkańcom Wodzisławia, dziś pozostało im po tym zaangażowaniu tylko posprzątać. Dlaczego?
2021-04-29 08:00Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego dali upust swojemu niezadowoleniu z powodu planowanych podwyżek czynszów w mieszkaniach komunalnych i socjalnych. Przyszli dzisiaj pod Urząd Miasta z hasłami „Stop podwyżkom” i „Wodzisław to nie Warszawa”.
2021-01-21 18:30Nowy komunikat policji: 11-latka odnaleziona, mężczyzna tłumaczy się. Został zatrzymany na terenie powiatu wodzisławskiego?
17249Tragedia na Cisowej: szkolony pies wtargnął na prywatną posesję i zaatakował
11510Powiat Wodzisławski dofinansuje dokumentację przebudowy skrzyżowania Bukowskiej i Raciborskiej w Syryni
890311-letnia Patrycja odnaleziona. RMF: była w Żorach
5163Wypadek w Pszowie: motorowerzysta wjechał pod autobus komunikacji miejskiej. Lądował LPR
4650Oszuści coraz częściej podszywają się pod ZUS. Co próbują od nas zdobyć? Jak się chronić?
1Polska Grupa Górnicza przygotowuje się do raportowania ESG. "Nie tylko obowiązek, ale i szansa"
1Zielone gminy o przyszłości transportu. Powiat wodzisławski podsumował rok komunikacji zbiorowej
1Zabrze odwołało prezydentkę. Sprawdziliśmy, ilu głosów potrzeba do referendum w miastach naszego regionu
1Najcenniejszy prezent to zdrowie. Zapisz mamę na bezpłatną mammografię
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert