Tradycją Przedszkola Publicznego Kraina Odkrywców w Turzy Śląskiej są corocznie organizowane jasełka - tym razem spotkanie odbyło się 18 i 19 grudnia.
2019-01-17 14:3111 stycznia zakończyła się kolejna ważna impreza w naszym mieście, którą wodzisławska oświata zorganizowała już po raz dziewiętnasty. Mowa o Miejskim Festiwalu Widowisk Jasełkowych, który od minionego wtorku odbywał się w auli Zespołu Szkół nr 2. Nagrody zostały przyznane uczniom w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja.
2017-01-16 18:40Przez dwa dni scena Wodzisławskiego Centrum Kultury gościła uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego miasta podczas XVIII edycji Miejskiego Festiwalu Widowisk Jasełkowych. Młodzi artyści wspaniale przygotowali się do prezentacji, dbając o piękne stroje, charakteryzację i oprawę muzyczną.
2016-01-18 07:00Przez trzy dni w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie będzie można obejrzeć dziesiątki widowisk jasełkowych, szopek, spektakli świątecznych oraz inscenizowanych wykonań kolęd i pastorałek. Już w najbliższy wtorek startuje XIX Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych „Radlińskie Betlejki”!
2016-01-10 07:00„Mały pastuszek i wielki rozbójnik”, „Magia Świąt” oraz „Tak! On jest Królem” to tylko niektóre tytuły przedstawień jasełkowych, jakie będziemy mogli obejrzeć w najbliższy wtorek i środę na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Już po raz osiemnasty startuje tam Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych.
2016-01-08 10:00Podczas ostatniego dnia zajęć przed Bożym Narodzeniem Zespół Szkół nr 2 w Wodzisławiu Śląskim wypełnił wyjątkowy świąteczny klimat. Stało się tak m.in. dzięki przedstawieniu przygotowanemu przez młodzież z Gimnazjum nr 1.
2016-01-09 07:00W miniony czwartek i piątek już po raz 17 odbył się „Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych”. Impreza zorganizowana została przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego oraz Wodzisławskie Centrum Kultury. W tegorocznej edycji wzięło udział 12 grup teatralnych ze szkół i placówek oświatowych z terenu miasta.
2015-01-14 12:00Już dziś startuje XVII Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych. W sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury będziemy mogli obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z naszego miasta. Głównym organizatorem jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego.
2015-01-08 08:00To był wyjątkowy ostatni dzień nauki przez świąteczno-noworoczną przerwą dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 Wodzisławiu Śląskim. Kiedy młodzi ludzie przekroczyli próg szkoły, przywitały ich dźwięki muzyki i fantastyczne, zdolne dziewczyny, dla których muzyka jest wszystkim.
2015-01-01 08:00Koncert laureatów podsumował XVI edycję „Radlińskich Betlejek”. Podczas gali zaprezentowały się najlepsze zespoły tegorocznej edycji konkursu.
2013-02-07 00:00Pożar mieszkania po wybuchu petardy. Nie nadaje się ono do mieszkania, potrzebny remont i pomoc
6358"Czołówka" na ul. 1 Maja w Godowie. Cztery osoby trafiły do szpitala
4506Poznajcie Polę! To pierwsze dziecko urodzone w 2025 roku w powiecie
4025Pierwsze wyłączenia prądu w nowym roku. Sprawdźcie harmonogram
3280Harmonogram wywozu odpadów w 2025 roku. Zapoznaj się!
3158Razem w obronie elektrowni i przemysłu. Dziś wielki protest związkowców w Warszawie (foto, wideo)
1Poznajcie Polę! To pierwsze dziecko urodzone w 2025 roku w powiecie
1Seniorzy szturmują ZUS. Posypały się wnioski o nowe świadczenie
0Będzie ślisko i zimno. IMGW wydał ostrzeżenie
0Znamy datę wyborów prezydenckich. Na kogo oddacie swój głos? (sonda)
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert