I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim gościło grupę 17 uczniów z liceum Jules Guesde z Montpellier na południu Francji. W ramach projektu „Feeding our bodies and minds” uczniowie poznawali zasady zdrowego odżywiana się w praktyce, a także różnice i podobieństwa kulturowe obu narodów.
2016-05-11 07:00Jak co roku w wodzisławskim Zespole Szkół Technicznych, w ramach wymiany, gości młodzież z niemieckiej szkoły Wilhelm- Maybach – Schule w Heilbronn w regionie Badenia – Wirtembergia.
2016-03-14 19:00Siedmioro uczniów Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach pojechało do Cantabrii w północnej części Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. Uczniowie nie tylko zawarli międzynarodowe znajomości, ale przede wszystkim uczyli się w szkole hiszpańskiej i zobaczyli jak wyglądają zajęcia w tym kraju.
2015-12-28 07:00Już po raz trzeci młodzież Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego wraz z opiekunami miała okazję gościć w niemieckiej szkole: Wilhelm-Maybach Schule w Heilbronn w regionie Badenia-Wirtembergia.
2015-11-23 07:00W ramach wymiany polsko-niemieckiej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie odwiedziła grupa uczniów z zaprzyjaźnionego Gimnazjum w Genthin. Spotkanie uświetniło jubileusz dziesięciolecia współpracy ZSP w Radlinie z niemiecką szkołą.
2015-07-02 07:00Nauczyciele z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim już dziś starają się myśleć o przyszłości swoich uczniów. Dlatego też wodzisławska placówka realizuje program Erasmus+. To program Unii Europejskiej na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu.
2015-04-23 07:00W marcu w I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim gościła grupa 14 uczniów z liceum Jules Guesde z Montpellier we Francji. Nauczyciele prowadzący wymianę opracowali projekt „Feeding our bodies and minds”, w ramach którego uczniowie korzystając z własnego doświadczenia kulinarnego, poznawali różnice w sposobach żywienia w obu krajach oraz zagrożenia płynące ze strony nieodpowiedniej diety.
2015-04-07 07:00Już po raz kolejny młodzież Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego była gościem niemieckiej Wilhelm–Maybach-Schule w Heilbronn.
2014-11-12 08:00„Zabierz tylko wspomnienia, pozostaw tylko ślady stóp- odpowiedzialna turystyka w Unii Europejskiej”, to tytuł projektu „Uczenie się przez całe życie- Comenius”, realizowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie. W jego ramach radlińską szkołę odwiedzili partnerzy z Turcji, Portugalii, Włoch i Bułgarii.
2014-11-03 08:00Młodzież i nauczyciele z sześciu europejskich krajów: Portugalii, Hiszpanii, Słowacji, Włoch, Słowacji i Turcji przez pięć dni będzie przebywać z wizytą w powiecie wodzisławskim w ramach projektu „Greener World” realizowanego dzięki programowi Comenius.
2014-10-14 08:00Poszukiwania zakończone. Mundurowi odnaleźli ciało 37-latka ze Skrzyszowa
38736Mając ponad 3 promile prowadziła samochód. Podróż zakończyła na ogrodzeniu
9305Wyłączenia prądu w powiecie wodzisławskim. Sprawdźcie harmonogram
8232Pożar mieszkania po wybuchu petardy. Nie nadaje się ono do mieszkania, potrzebny remont i pomoc
6788Pierwsze wyłączenia prądu w nowym roku. Sprawdźcie harmonogram
396250 wykroczeń i 19 mandatów. To efekt jednodniowych działań akcji "Bezpieczny pieszy"
1Razem w obronie elektrowni i przemysłu. Dziś wielki protest związkowców w Warszawie (foto, wideo)
1Poszukiwania zakończone. Mundurowi odnaleźli ciało 37-latka ze Skrzyszowa
0Od września jedna godzina tygodniowo religii w szkołach. Jest rozporządzenie MEN
0Dostęp do nowoczesnych technologii i praktycznego wsparcia. I LO z patronatem firmy PREVAC
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert